Բնակարանային պայմանների բարելավման խնդիրներն ուշադրության կենտրոնում են
3 Հոկտեմբերի, 2013 00:00ՀՀ կառավարության և ՀՀ պաշտպանության նախարարության առաջնային ուշադրության կենտրոնում են զինծառայողների բնակարանային պայմանների բարելավման խնդիրները:
Ըստ այսմ` վերջին տարիներին շահագործման են հանձնվել զինծառայողների համար նախատեսված բնակելի բազմաթիվ շենքեր: Զինծառայողներին ծառայողական բնակարաններով ապահովելու գործընթացի շրջանակում Վայոց ձորի մարզի սահմանամերձ Խաչիկ գյուղում հոկտեմբերի 2-ին տեղի ունեցավ հերթական շենքի բացման և բնակարանների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը: Այս անգամ բնակարանամուտ տոնեցին 9 զինծառայողների ընտանիքներ:
Շնորհավորելով բնակարանամուտի բերկրանք ապրող զինծառայողներին ու նրանց ընտանիքների անդամներին` պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նրանց է հանձնել բնակարանների բանալիներն ու վկայագրերը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նշել է, որ զինծառայողների բնակարանային պայմանների բարելավումը մշտապես գտնվում է հանրապետության ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում, և ամեն ինչ արվում է, որպեսզի զինծառայողները, իրենց թիկունքում զգալով պետական հոգածությունը և զերծ լինելով կենցաղային խնդիրներից, բարեխղճորեն կատարեն ծառայողական պարտականությունները:
Բացման արարողությունից հետո պաշտպանության նախարարը շրջել է բնակարաններով: Ծանոթանալով կատարված շինարարական աշխատանքներին` Սեյրան Օհանյանը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ ստեղծված պայմանները լիովին համապատասխանում են շինարարական արդի չափանիշներին:

Улучшение жилищных условий – в центре внимания
3 Октября, 2013 00:00Задачи улучшения жилищных условий военнослужащих – в центре внимания правительства РА и Министерства обороны РА.
В последние годы сданы в эксплуатацию многочисленные жилые здания для военнослужащих.
2-го октября в приграничном селе Хачик региона Вайоц дзор произошла очередная торжественная церемония открытия очередного здания и сдачи квартир. На этот раз праздник был для 9 семей военнослужащих.
Поздравив военнослужащих и членов их семей, министр обороны РА Сейран Оганян передал им ключи от квартир и свидетельства.
Министр отметил, что улучшение жилищных условий военнослужащих постоянно находится в центре внимания руководства республики, и делается все, чтобы военнослужащие, чувствуя государственную поддержку и освободившись от бытовых проблем, добросовестно выполняли служебные обязанности.
После церемонии открытия С.Оганян посетил квартиры. Ознакомившись с строительными работами, он с удовлетворением констатировал, что созданные условия вполне соответствуют современным строительным стандартам.