ՀՀ ՊՆ պատվիրակության այցը Վրաստան
7 Փետրվարի, 2013 00:00Ս.թ. փետրվարի 6-ին աշխատանքային այցով Վրաստանում էր գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված էին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էնրիկո Ապրիամովը և այլ պաշտոնատար անձինք:
Այցի ընթացքում ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Վրաստանի պաշտպանության նախարարության բարձրաստիճան ղեկավարության հետ: Մասնավորապես, Վրաստանի պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Լևան Դոլիձեի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմական համագործակցության ընթացիկ հարցերն ու զարգացման հեռանկարները, կարծիքներ են փոխանակվել տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրների և հնարավոր զարգացումների շուրջ:
ՀՀ ՊՆ բարձրաստիճան պատվիրակությանն ընդունել է նաև Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Ալասանյան:
Նույն օրը երեկոյան ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ՀՀ դեսպանությունում կազմակեպված ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 21 ամյակին նվիրված հանդիսավոր ընդունելությանը:

7 February, 2013 00:00On February 6, delegation, led by the Republic of Armenia’s First Deputy Defense Minister Davit Tonoyan, was on a working visit in Georgia.
With many officials within the delegation, First Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia Lieutenant General Enrico Apriamov was also within the delegation.
During the visit, the delegation met with the senior leadership of Georgia’s Defense Ministry. Particularly, during the meeting with the First Deputy Defense Minister of Georgia, Levan Dolidze, the parties examined the current issues of bilateral military cooperation and the prospects of its development as well as exchanged views on regional security issues.
Armenia’s high-level MOD delegation also had a meeting with the Minister of Defense of Georgia, Irakli Alasania.
On the evening of the same day, delegation, led by the Republic of Armenia’s First Deputy Defense Minister, attended the ceremonious reception at the Armenian Embassy, marking the 21st anniversary of Armenia’s Armed Forces.