ՀՀ ՊՆ պատվիրակության այցը Վրաստան
7 Փետրվարի, 2013 00:00Ս.թ. փետրվարի 6-ին աշխատանքային այցով Վրաստանում էր գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված էին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էնրիկո Ապրիամովը և այլ պաշտոնատար անձինք:
Այցի ընթացքում ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Վրաստանի պաշտպանության նախարարության բարձրաստիճան ղեկավարության հետ: Մասնավորապես, Վրաստանի պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Լևան Դոլիձեի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմական համագործակցության ընթացիկ հարցերն ու զարգացման հեռանկարները, կարծիքներ են փոխանակվել տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրների և հնարավոր զարգացումների շուրջ:
ՀՀ ՊՆ բարձրաստիճան պատվիրակությանն ընդունել է նաև Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Ալասանյան:
Նույն օրը երեկոյան ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ՀՀ դեսպանությունում կազմակեպված ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 21 ամյակին նվիրված հանդիսավոր ընդունելությանը:

Визит делегации МО РА в Грузию
7 Февраля, 2013 00:006-го февраля с.г. с рабочим визитов в Грузии находилась делегация, возглавляемая Первым заместителем Министра обороны РА Давидом Тонояном.
В состав делегации были включены Первый заместитель Начальника Главного Штаба ВС РА, генерал-лейтенант Энрико Априамов и другие должностные лица.
В ходе визита делегация МО РА провела встречи с высокопоставленным руководством Министерства обороны Грузии. В частности, в ходе встречи с Первым заместителем Министра обороны Грузии Леваном Долидзе были обсуждены текущие вопросы двустороннего военного сотрудничества и перспективы развития, прошел обмен мнениями относительно проблем региональной безопасности и возможных развитий.
Высокопоставленную делегацию МО РА принял также Министр обороны Грузии Ираклий Аласания.
Вечером того же дня делегация, возглавляемая Первым заместителем Министра обороны РА, приняла учаcтие в торжественном приеме, посвященном 21-летию формирования Вооруженных Сил РА.