15 Օգոստոսի, 2012 00:00Ս.թ. օգոստոսի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնին և ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Ջեֆրի Ստիմսոնին:
Շնորհավորելով գնդապետ Ջ. Ստիմսոնին ԱՄՆ ռազմական կցորդի պաշտոնին նշանակվելու կապակցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարը հույս է հայտնել, որ նորանշանակ ռազմական կցորդը իր ներդրումը կունենա հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության հետագա զարգացման և խորացման գործում:
ԱՄՆ ռազմական կցորդն իր հերթին շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` բարձր է գնահատել հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության ներկայիս մակարդակը և վստահեցրել, որ համագործակցության բնագավառում արձանագրված հաջողությունները շարունակական կլինեն:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներին և երկկողմ պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

15 Августа, 2012 00:0015-го августа с.г. Министр обороны РА Сейран Оганян принял Чрезвычайного и полномочного посла Соединенных Штатов Америки в Республике Армения Джона Хефферна и новоназначенного военного атташе посольства США в РА, полковника Джефри Стимсона.
Поздравив полковника Дж. Стимсона в связи с назначением на должность военного атташе США, Министр обороны РА выразил надежду, что новоназначенный военный атташе внесет свой вклад в дальнейшее развитие и углубление армяно-американского сотрудничества в сфере обороны.
В свою очередь поблагодарив за прием, военный атташе США высоко оценил нынешний уровень армяно-американского сотрудничества в сфере обороны и заверил, что зафиксированные в сфере сотрудничества успехи будут продолжительными.
В ходе встречи Министр обороны РА и Чрезвычайный и полномочный посол США в Армении также затронули вопросы, касающиеся проблем региональной безопасности и двустороннего военного сотрудничества, а также других вопросов, представляющих взаимный интерес.