15 Օգոստոսի, 2012 00:00Ս.թ. օգոստոսի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնին և ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Ջեֆրի Ստիմսոնին:
Շնորհավորելով գնդապետ Ջ. Ստիմսոնին ԱՄՆ ռազմական կցորդի պաշտոնին նշանակվելու կապակցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարը հույս է հայտնել, որ նորանշանակ ռազմական կցորդը իր ներդրումը կունենա հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության հետագա զարգացման և խորացման գործում:
ԱՄՆ ռազմական կցորդն իր հերթին շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` բարձր է գնահատել հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության ներկայիս մակարդակը և վստահեցրել, որ համագործակցության բնագավառում արձանագրված հաջողությունները շարունակական կլինեն:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներին և երկկողմ պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

15 August, 2012 00:00On August 15, SeyranOhanyan, the Minister of Defense of Armenia hosted John A. Heffern, the U.S. Ambassador to Armenia and Colonel Jeffrey Stimpson, the newly appointed Military Attaché of the United States.
Seyran Ohanayn congratulated Colonel Stimpson on assuming his new position and expressed hope that he will personally contribute to the further development of the Armenian-American security cooperation.
Jeffrey Stimpson expressed his gratitude for the reception and highly appreciated the current level of cooperation and assured that the recorded success will be continuous.
At the meeting the US Ambassador John Heffern and Seyran Ohanyan also referred to issues of regional security and other aspects of bilateral defense cooperation of mutual interest.