ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում բացվել է ամերիկյան անգլերենի ուսուցման լինգաֆոնային լսարան
14 Նոյեմբերի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարության Ռազմակրթության վարչության օտար լեզուների կենտրոնում նոյեմբերի 14-ին բացվել է ամերիկյան անգլերենի ուսուցման լինգաֆոնային լսարան:
Լսարանը հագեցած է 15 համակարգիչներով, տեսաարտացոլող սարքերով և այլ անհրաժեշտ պարագաներով: Այս լսարանը հնարավորություն կընձեռի ՀՀ Զինված ուժերի սպաներին և քաղաքացիական հատուկ ծառայողներին զարգացնել լսողական և խոսակցական անգլերենի մակարդակը: Հետագայում լսարանում կիրականացվեն առցանց թեստավորում, հեռակա ուսուցում:
Լսարանի բացման արարողությանը մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը, ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության պլանավորման, քաղաքականության և ռազմավարության դիրեկտորիատի փոխտնօրեն, դերծովակալ Մարկ Մոնտգոմերին, Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան աշխատակիցներ:
Ամերիկյան կողմը կարևորել է հայ-ամերիկյան համագործակցության շրջանակներում այդպիսի լաբորատորիաների դերը և դրանց ավելացումը:
Ամերիկյան անգլերենի ուսուցման նմանօրինակ լսարաններ ավելի վաղ բացվել են նաև Մարշալ Արմենակ Խանփերյանցի անվ. ռազմական ավիացիոն ինստիտուտում և Վազգեն Սարգսյանի անվ. ռազմական ինստիտուտում:

American English Teaching Center in the Ministry of Defense
14 November, 2012 00:00American language teaching laboratory was openedat the Department of Personnel and Military Education of the Defense Ministry on November 14.
The facility is equipped with fifteen computers and other essential devices and provides service members and special civil servants of the Armenian Armed Forces an opportunity to improve their English language skills. It will also be used for online test administering and advanced distributed learning.
The opening ceremony was attended by Davit Tonoyan, First Deputy Defense Minister, Rear Admiral Montgomery, Deputy Director of Plans, Policy and Strategy, United States European Command and representatives of the US embassy in Armenia.
The American side emphasized the importance of such centers in the scope of the Armenian-American cooperation and the necessity to increase their number.
Previously similar facilities were opened at the Military Aviation Institute after Marshal A. Khanperyants and Military Institute after V. Sargsyan.