8 Սեպտեմբերի, 2012 00:00Ս.թ. սեպտեմբերի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանը Մոսկվայում հանդիպեց իր պաշտոնակցի` ՌԴ պաշտպանության փոխնախարար Ա.Անտոնովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց հայ-ռուսական երկկողմ պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ ս.թ. սեպտեմբերի 15-ից 19-ը Հայաստանում ՀԱՊԿ «Փոխգործակցություն-2012» համատեղ, բազմազգ զորավարժության անցկացումը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Ռուսաստանի Դաշնությունում ՀՀ ԶՈւ ռազմական կցորդ, գնդապետ Տ.Հովհաննիսյանը:

8 Сентября, 2012 00:007-го сентября с.г. в Москве Первый заместитель Министра обороны РА Давид Тоноян встретился со своим коллегой – Заместителем Министра обороны РФ А.Антоновым.
В ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, касающихся двустороннего сотрудничества в сфере обороны, в том числе – совместное проведение многонационального учения «Взаимодействие-2012», которое состоится с 15-го по 19-е сентября. На встрече также присутствовал военный атташе ВС РА в Российской Федерации полковник Т. Оганнисян.