6 Սեպտեմբերի, 2012 00:00Ս.թ. սեպտեմբերի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանն ընդունել է ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով ենթահանձնաժողովի նախագահ Դեն Բարթոնին:
Ողջունելով հյուրին` ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր է գնահատել ԱՄՆ Կոնգրեսի աջակցությունը հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության զարգացման գործում, մասնավորապես` ռազմական կրթության և բարեփոխումների բնագավառներում, ընդգծել է ԱՄՆ կողմից տարածաշրջանի երկրներին ցուցաբերվող հավասարկշռված մոտեցման անհրաժեշտությունը:
Բարձր գնահատելով երկկողմ հարաբերությունների ներկայիս մակարդակը` ԱՄՆ կոնգրեսականը խոստացել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի դիրքորոշումները փոխանցել ԱՄՆ Կոնգրեսին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը, երկկողմ պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

6 Сентября, 2012 00:006-го сентября с.г. Министр обороны РА Сейран Оганян принял председателя подкомиссии по вопросам Европы и Евразии комиссии внешних отношений Палаты представителей США Дена Бартона.
Сейран Оганян поприветствовал гостя и высоко оценил содействие Конгресса США в деле развития армяно-американского сотрудничества в сфере обороны, в частности, в сферах военного образования и реформ, подчеркнул необходимость взвешенного подхода, оказываемого странам региона со стороны США. Высоко оценив текущий уровень двусторонних отношений, конгрессмен США пообещал передать позиции Министра обороны РА Конрессу США.
В ходе встречи стороны коснулись вопросов, касающихся региональной безопасности, двустороннего сотрудничества в сфере обороны, а других вопросов, представляющих двусторонний интерес.