4 Սեպտեմբերի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է ՀՀ տարածքում սեպտեմբեր ամսին կայանալիք ՀԱՊԿ օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի մասնակցությամբ «Փոխգործակցություն-2012» համատեղ զորավարժությունները լուսաբանող լրագրողների հավատարմագրում:
Հավատարմագրման համար անհրաժեշտ է մինչև 2012թ. սեպտեմբերի 10-ը ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչություն ներկայացնել գրավոր դիմում, որտեղ պետք է նշված լինեն.
դ) լրատվական գործունեություն իրականացնողի և լրագրողի էլեկտրոնային փոստի հասցեները, հեռախոսների ու հեռապատճեների համարները, մեկ լուսանկար (3x4 չափի):
Հավատարմագրման ենթակա են յուրաքանչյուր լրատվամիջոցը ներկայացնող ոչ ավելի քան 1 լրագրող, 1 լուսանկարիչ կամ տեսաձայնագրման 1 օպերատոր:
Դիմումները կարող են ուղարկվել նաև էլեկտրոնային փոստով` modpress@mil.am հասցեին:
Հավատարմագրման հետ կապված լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել 29 46 99, 29 46 38, 29 44 30 հեռախոսահամարներով:

4 Сентября, 2012 00:00Министерство обороны РА объявляет аккредитацию журналистов, освещающих совместные учения «Взаимодействие-2012» при участии Коллективных сил оперативного реагирования ОДКБ, которые состоятся в сентябре на территории РА.
Для аккредитации необходимо до 10 сентября 2012 года представить в управление информации и по связям с общественностью МО РА письменное заявление, в котором должны быть указаны:
а) полное наименование юридического лица, осуществляющего информационную деятельность,
б) имя и фамилия (по паспорту) журналиста, представленного к аккредитации,
в) наименование (наименования) средства (средств) массовой информации, которое представляет журналист,
г) адреса электронной почты, номера телефонов и факсов осуществляющей информационную деятельность организации и журналиста, одна фотография (3x4).
Каждое СМИ может представить к аккредитации не более одного журналиста, а также не более одного фотографа или одного телеоператора.
Заявления могут быть также направлены по электронной почте – по адресу modpress@mil.am
При наличии дополнительных вопросов, связанных с аккредитацией, звоните по следующим номерам: +(374)10 294699, +(374)10 294638, +(374)10 294430.