4 Սեպտեմբերի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է ՀՀ տարածքում սեպտեմբեր ամսին կայանալիք ՀԱՊԿ օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի մասնակցությամբ «Փոխգործակցություն-2012» համատեղ զորավարժությունները լուսաբանող լրագրողների հավատարմագրում:
Հավատարմագրման համար անհրաժեշտ է մինչև 2012թ. սեպտեմբերի 10-ը ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչություն ներկայացնել գրավոր դիմում, որտեղ պետք է նշված լինեն.
դ) լրատվական գործունեություն իրականացնողի և լրագրողի էլեկտրոնային փոստի հասցեները, հեռախոսների ու հեռապատճեների համարները, մեկ լուսանկար (3x4 չափի):
Հավատարմագրման ենթակա են յուրաքանչյուր լրատվամիջոցը ներկայացնող ոչ ավելի քան 1 լրագրող, 1 լուսանկարիչ կամ տեսաձայնագրման 1 օպերատոր:
Դիմումները կարող են ուղարկվել նաև էլեկտրոնային փոստով` modpress@mil.am հասցեին:
Հավատարմագրման հետ կապված լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել 29 46 99, 29 46 38, 29 44 30 հեռախոսահամարներով:

4 September, 2012 00:00Accreditation is now open for journalists to cover CSTO Collective Rapid Reaction Force «Cooperation-2012» joint military exercise that will be hosted by Armenia in September.
For the accreditation, one must present an application to the Department of Information and Public Affairs of the Ministry of Defense of Armenia until the 10th of September which includes the following documents:
1. The full name of the legal person performing media activity and its current address. If it is a physical person, then His First Name, Last Name, and his current address
2. The First Name and the Last Name of the journalist to be accredited
3. The name of the media agency presented by the particular journalist
4. Email Address, telephone number, fax number, a photo (3x4) of the legal person performing media activity or the journalist to be accredited
Each news agency can recommend only one journalist, one photographer, and one operator for accreditation.
The applications can be submitted through the official email of the Ministry of Defense modpress@mil.am