23 Օգոստոսի, 2012 00:00Ս.թ. օգոստոսի 22-ից 23-ը աշխատանքային այցով Հայաստանում է գտնվում Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի փոխգործակցության սպա Վիլյամ Լահյուն:
Օգոստոսի 22-ին Վ. Լահյուին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանն ու դրա ընդլայնմանը, ինչպես նաև ՆԱՏՕ-ի կողմից ՀՀ պաշտպանական բարեփոխումներին աջակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը անդրադարձ են կատարել նաև Հարավային Կովկասում տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող խնդիրներին:
Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի փոխգործակցության սպա Վ.Լահյուն այցելել է նաև ՀՀ ՊՆ Խաղաղապահ բրիգադ և «Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ, որտեղ ծանոթացել է խաղաղապահության և ռազմական փոխգործունակության ոլորտներում Հայաստանի արձանագրած առաջընթացին:

23 August, 2012 00:00William Lahue, NATO Liaison Officer in South Caucasus is in Armenia on an official visit from August 23-24.
On August 22, Davit Tonoyan, ARM First Deputy Defense Minister hosted William Lahue. At the meeting they referred to issues like Armenian-NATO cooperation and its prospective, NATO support in the defense reforms underway in the ARM Armed Forces, as well as issues of regional security.
NATO Liaison Officer in South Caucasus also visited the Peacekeeping Brigade and “Humanitarian Demining and Expertise Center” SNCO and learned about the progress recorded by Armenia in peacekeeping operations and military interoperability.