Քննարկվել է ականազերծման գործողությունների ծրագիրը
24 Հուլիսի, 2012 00:00Ս.թ. հուլիսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հանդիպում է ունեցել Ականազերծման գործողության շվեյցարական հիմնադրամի (Swiss Foundation for Mine Action) ծրագրերի իրականացման ղեկավար Վալերի Ֆաբրիոնիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետության ականապատ տարածքներում նախատեսվող ականազերծման գործողությունների ծրագրի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև «Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության տնօրեն Ռուբեն Առաքելյանը, ով պատրաստակամություն է հայտնել համագործակցել շվեյցարական հիմնադրամի հետ և աջակցել ծրագրի կազմակերպմանն ու իրականացմանը:

Обсуждена программа действий по разминированию
24 Июля, 2012 00:0023-го июля с.г. Первый заместитель Министра обороны РА Давид Тоноян встретился с руководителем реализации программ Швейцарского фонда действий по разминированию (Swiss Foundation for Mine Action) Валери Фабриони.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с исполнением программы действий по разминированию, предусмотренной на заминированных территориях Республики Армения.
Во встрече также принимал участие директор государственной некоммерческой организации «Экспертный центр гуманитарного разминирования» Рубен Аракелян, который выразил готовность сотрудничать со швейцарским фондом и содействовать организации и реализации программы.