Քննարկվել է ականազերծման գործողությունների ծրագիրը
24 Հուլիսի, 2012 00:00Ս.թ. հուլիսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հանդիպում է ունեցել Ականազերծման գործողության շվեյցարական հիմնադրամի (Swiss Foundation for Mine Action) ծրագրերի իրականացման ղեկավար Վալերի Ֆաբրիոնիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետության ականապատ տարածքներում նախատեսվող ականազերծման գործողությունների ծրագրի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև «Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության տնօրեն Ռուբեն Առաքելյանը, ով պատրաստակամություն է հայտնել համագործակցել շվեյցարական հիմնադրամի հետ և աջակցել ծրագրի կազմակերպմանն ու իրականացմանը:

The Discussion of the Mine Clearance Program
24 July, 2012 00:00On July 23, Davit Tonoyan, ARM First Deputy Defense Minister met Valeria Fabbroni, the Head of Operations of Swiss Foundation for Mine Action.
At the meeting they discussed issues regarding the planned mine clearance of mine contaminate areas in Armenia. Ruben Araqelyan, the Head of the “Humanitarian Demining and Expertise Center” SNCO was also present at the meeting and expressed his willingness to cooperate with the Swiss Foundation and contribute to the development and implementation of the program.