ՀՀ ՊՆ պատվիրակության Բրյուսելում մասնակցել է
3 Ապրիլի, 2013 00:00Սույն թվականի ապրիլի 2-ից 3-ը Բելգիայի Թագավորության մայրաքաղաք Բրյուսելում է գտնվել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Այցի նպատակը ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում մասնակցությունն է 28+Հայաստան ձևաչափով ՆԱՏՕ-ի Քաղաքական և գործընկերության կոմիտեի նիստին:
Նիստի ժամանակ քննարկվել է Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի ու Պլանավորման և վերանայման գործընթացի շրջանակներում 2012թ. ընթացքում Հայաստանի գրանցած առաջընթացը: Քննարկումների ընթացքում անդրադարձ է կատարվել խաղաղապահության, կրթության, կադրերի կառավարման, մարդու իրավունքների պաշտպանության և մի շարք այլ ոլորտներում իրականացված բարեփոխումներին: Պատիրակությունը Հյուսիսատլանտյան դաշինքի անդամ երկրների պատվիրակներին է ներկայացրել նաև բրիֆինգ «ՀՀ պաշտպանական համակարգում բարեվարքության ամրապնդումը» նախագծի իրականացման ընթացքի վերաբերյալ:

Визит делегации МО РА в Брюссель
3 Апреля, 2013 00:00С 2-го по 3-е апреля с.г. в столице Королевства Бельгия – Брюсселе находилась делегация, возглавляемая Первым заместителем Министра обороны Республики Армения Давидом Тонояном. Целью визита было участие в заседании Политического комитета партнерства НАТО в формате 28 + Армения.
Во время заседания был обсужден прогресс, зарегистрированный Арменией за 2012 год в рамках Программы действий индивидуального партнерства Армения-НАТО и Процесса планирования и пересмотра. В ходе обсуждения были затронуты реформы, осуществленные в сферах образования, управления кадрами, защиты прав человека, миротворческой деятельности и в ряде других сфер. Делегация также представила делегатам государств-членов Североатлантического альянса брифинг о ходе осуществления проекта «Укрепление дисциплины в оборонной системе РА».