31 Մայիսի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը մայիսի 31-ին ընդունել է Հարավային Կովկասում ԵԱՀԿ գործող նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ, դեսպան Պատրիկ Մըրֆիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում դեսպան Մըրֆիի խնդրանքով ներկայացվել են վստահության ամրապնդմանն ուղված ջանքերի գործադրման, այդ թվում՝ միջադեպերի հետաքննության մեխանիզմների մշակման և դիպուկահար կրակի դադարեցման վերաբերյալ պաշտպանական գերատեսչության մոտեցումները:
Դավիթ Տոնոյանը հյուրի ուշադրությունը հրավիրել է շփման գծում ադրբեջանական կողմից հրադադարի ռեժիմի պարբերական խախտումների վրա` շեշտելով, որ հայկական բանակը` իր իրավասության շրջանակում, իրականացնում է ԼՂ հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացում ՀՀ ստանձնած հանձնառությունները:

31 Мая, 2012 00:00Первый заместитель Министра обороны РА Давид Тоноян 31-го мая принял делегацию, возглавляемую специальным представителем действующего председателя ОБСЕ на Южном Кавказе, послом Патриком Мерфи.
В ходе встречи по просьбе посла Мерфи были представлены подходы военного ведомства относительно приложения усилий, направленных на укрепление доверия, в том числе в части разработки механизмов расследования инцидентов и прекращения снайперского огня. Давид Тоноян привлек внимание гостей к периодическому нарушению азербайджанской стороной режима прекращения огня на линии соприкосновения, подчеркнув, что Армянская армия в рамках своей компетенции осуществляет обязательства, принятые Республикой Армения в переговорном процессе по урегулированию нагорно-карабахского конфликта.