31 Մայիսի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը մայիսի 31-ին ընդունել է Հարավային Կովկասում ԵԱՀԿ գործող նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ, դեսպան Պատրիկ Մըրֆիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում դեսպան Մըրֆիի խնդրանքով ներկայացվել են վստահության ամրապնդմանն ուղված ջանքերի գործադրման, այդ թվում՝ միջադեպերի հետաքննության մեխանիզմների մշակման և դիպուկահար կրակի դադարեցման վերաբերյալ պաշտպանական գերատեսչության մոտեցումները:
Դավիթ Տոնոյանը հյուրի ուշադրությունը հրավիրել է շփման գծում ադրբեջանական կողմից հրադադարի ռեժիմի պարբերական խախտումների վրա` շեշտելով, որ հայկական բանակը` իր իրավասության շրջանակում, իրականացնում է ԼՂ հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացում ՀՀ ստանձնած հանձնառությունները:

31 May, 2012 00:00On May 31, ARM First Deputy Defense Minister Davit Tonoyan hosted the delegation headed by OSCE Chairman-in-Office Special Representative for Protracted Conflicts, Ambassador Padraig Murphy.
Upon Ambassador’s request the Armenian side presented approaches of the defense agency regarding efforts put for strengthening confidence-building, development mechanisms for investigation of incidents, and cessation of sniper fire.
Davit Tonoyan drew the guest’s attention to regular violations of the ceasefire by the Azerbaijani side and highlighted that the Armenian army carries out Armenia’s commitments assumed in the Nagorno-Karabakh conflict settlement process within its competence.