Խորհրդակցություն ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում
20 Ապրիլի, 2012 00:00Ս. թ ապրիլի 20-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել սեպտեմբեր ամսին ՀՀ տարածքում անցկացվելիք ՀԱՊԿ Արագ արձագանքման հավաքական ուժերի «Փոխգործակցություն-2012» համատեղ զորավարժության նախապատրաստման միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի և ղեկավար կազմի խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության, ՀՀ ոստիկանության, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության և շահագրգիռ այլ գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են «Փոխգործակցություն-2012» համատեղ զորավարժության անցկացման կազմակերպչական, ՀՀ շահագրգիռ գերատեսչությունների ստորաբաժանումների փոխգործակցության համադրման, ՀԱՊԿ անդամ պետությունների մասնակցության համար տարանցման խնդիրների լուծման, ՀՀ ժամանող ստորաբաժանումների տեղակայման, ինչպես նաև արարողակարգային հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի կողմից աշխատանքային խմբին տրվել են հստակ հանձնարարականներ` զորավարժության նախապատրաստաման ու անցկացման հետ կապված առաջադրանքները ժամանակին ու որակով կատարելու համար:

Совещание в Министерстве обороны РА
20 Апреля, 2012 00:0020-го апреля с.г. в административном комплексе МО РА состоялось совещание межведомственной рабочей группы и руководящего состава по подготовке к проводимому в сентябре с.г. на территории РА совместному учению «Взаимодействие- 2012» с участием Коллективных сил оперативного реагирования ОДКБ.
В совещании приняли участие представители Службы национальной безопасности РА, Полиции РА, Министерства по чрезвычайным ситуациям РА, а также других заинтересованных ведомств.
В ходе совещания были обсуждены вопросы, касающиеся организации проведения совместного учения «Взаимодействие-2012», координации взаимодействия подразделений заинтересованных ведомств РА, решения задач транзита для участия государств-членов ОДКБ, а также протокольные вопросы.
Министр обороны РА дал рабочей группе четкие поручения для своевременного и качественного выполнения заданий, связанных с подготовкой и проведением учения.