Խորհրդակցություն ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում
20 Ապրիլի, 2012 00:00Ս. թ ապրիլի 20-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել սեպտեմբեր ամսին ՀՀ տարածքում անցկացվելիք ՀԱՊԿ Արագ արձագանքման հավաքական ուժերի «Փոխգործակցություն-2012» համատեղ զորավարժության նախապատրաստման միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի և ղեկավար կազմի խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության, ՀՀ ոստիկանության, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության և շահագրգիռ այլ գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են «Փոխգործակցություն-2012» համատեղ զորավարժության անցկացման կազմակերպչական, ՀՀ շահագրգիռ գերատեսչությունների ստորաբաժանումների փոխգործակցության համադրման, ՀԱՊԿ անդամ պետությունների մասնակցության համար տարանցման խնդիրների լուծման, ՀՀ ժամանող ստորաբաժանումների տեղակայման, ինչպես նաև արարողակարգային հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի կողմից աշխատանքային խմբին տրվել են հստակ հանձնարարականներ` զորավարժության նախապատրաստաման ու անցկացման հետ կապված առաջադրանքները ժամանակին ու որակով կատարելու համար:

Consultation in the Ministry of Defense
20 April, 2012 00:00Consultations between the senior management and the interagency working group for the preparation of CSTO Collective Rapid Reaction Force “Cooepration-2012” joint military exercise that will be hosted by Armenia were held on April 20 in the Ministry of Defense with the participation of ARM National Security Service, the Police, the Ministry of Emergency Situations and other agencies’ representatives.
Participants discussed issues of "Cooperation-2012" joint military exercise organization, harmonization of interoperability between interested governmental agencies, transportation of CSTO countries’ participants, deployment of troops in Armenia, protocol issues management, etc.
The working group was urged by the Defense Minister Seyran Ohanyan to provide effective and timely implementation of military exercise preparation and conduction tasks.