29 Մարտի, 2012 00:00Մարտի 29-ին ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում տեղի է ունեցել Քաղաքական և Գործընկերության կոմիտե + Հայաստան ձևաչափով ամենամյա հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը և Կոմիտեի` ՆԱՏՕ-ի անդամ և գործընկեր երկրների ներկայացուցիչները քննարկել են Հայաստանում պաշտպանական բարեփոխումները և պաշտպանական օրենսդրության ոլորտում վերջին նախաձեռնությունները: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել զինված ուժերի նոր կարգապահական կանոնագրքի ընդունման, պրոֆեսիոնալ կրտսեր ենթասպայական` սերժանտական կորպուսի ձևավորման օրենսդրական փաթեթի, նոր «Ռազմական կրթության հայեցակարգի» և խաղաղապահ ուժերի կարողությունների զարգացման գործընթացներում նկատված էական առաջընթացին:
Դաշինքը պատրաստակամություն է հայտնել այսուհետ ևս աջակցել պաշտպանության և անվտանգության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին:

29 March, 2012 00:00On March 29, the annual meeting in the format of Political and Partnerships Committee + Armenia was held at NATO headquarters.
During the meeting the delegation headed by ARM First Deputy Defense Minister Davit Tonoyan and NATO member and partner countries’ representatives at the Committee discussed defense reforms underway in Armenia and recent initiatives for defense legislation amendment. They particularly touched upon the recent significant progress in various processes including the adoption of the new Disciplinary Code of the ARM Armed Forces, legislative package of professional NCO corps formation, “Military Education Concept” as well as peacekeeping capability building.