29 Մարտի, 2012 00:00Մարտի 29-ին ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում տեղի է ունեցել Քաղաքական և Գործընկերության կոմիտե + Հայաստան ձևաչափով ամենամյա հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը և Կոմիտեի` ՆԱՏՕ-ի անդամ և գործընկեր երկրների ներկայացուցիչները քննարկել են Հայաստանում պաշտպանական բարեփոխումները և պաշտպանական օրենսդրության ոլորտում վերջին նախաձեռնությունները: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել զինված ուժերի նոր կարգապահական կանոնագրքի ընդունման, պրոֆեսիոնալ կրտսեր ենթասպայական` սերժանտական կորպուսի ձևավորման օրենսդրական փաթեթի, նոր «Ռազմական կրթության հայեցակարգի» և խաղաղապահ ուժերի կարողությունների զարգացման գործընթացներում նկատված էական առաջընթացին:
Դաշինքը պատրաստակամություն է հայտնել այսուհետ ևս աջակցել պաշտպանության և անվտանգության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին:

29 Марта, 2012 00:0029-го марта в штаб-квартире НАТО состоялась ежегодная встреча в формате «Комитет по политике и партнерству + Армения».
В ходе встречи делегация, возглавляемая Первым заместителем Министра обороны РА Давидом Тонояном и представители Комитета - стран-членов и партнеров НАТО обсудили реформы и последние законодательные инициативы в сфере обороны Армении. В ходе обсуждения, в частности, стороны отметили существенный прогресс, зафиксированный в процессе принятия нового Дисциплинарного устава, разработки законодательного пакета по формированию профессионального младшего унтер-офицерского – сержантского корпуса, новой Концепции военного образования, а также развития возможностей миротворческих сил.
Альянс выразил готовность и далее содействовать реформам, осуществляемым в сфере обороны и безопасности.