9 Հուլիսի, 2013 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով Ֆրանսիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության ռազմական կցորդ է նշանակվել ՀՀ զինված ուժերի սպա, փոխգնդապետ Գարեգին Մարգարյանը:
Նշված պաշտոնը վերջերս է ստեղծվել և Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանության ռազմական կցորդի նշանակումը նպատակ ունի զարգացնել պաշտպանության ոլորտում հայ-ֆրանսիական համագործակցությունը:
Փոխգնդապետ Գարեգին Մարգարյանը ՀՀ ՊՆ Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտի, ինչպես նաև Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարարության ռազմական ակադեմիայի շրջանավարտ է: ՀՀ զինված ուժերում ծառայության մեջ է 1998թ.-ից: Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա:

9 July, 2013 00:00By the decree of the Minister of Defence of the Republic of Armenia Lieutenant-Colonel Garegin Margaryan was appointed as the defense attache of the Embassy of the Republic of Armenia to France.
The recently-established position and the appointment of the military attaché of Armenia to France aim to enhance Armenian-French cooperation in the defense area.
Lieutenant Colonel Garegin Margaryan is a graduate of the Military Institute of RA MoD by V. Sargsyan and the Military Academy of MoD in Russia. He has been serving in the Armed Forces of the Republic of Armenia since 1998. G. Margaryan is married, with two children.