18 Հոկտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հոկտեմբերի 18-ին ընդունել է սպառազինությունների վերահսկման հարցերով ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Ռոզ Գոթեմյուլերին և ԱՄՆ պաշտպանության փոխնախարարի տեղակալ Սելեսթ Վոլանդերին: Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հոկտեմբերի 18-ին ընդունել է սպառազինությունների վերահսկման հարցերով ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Ռոզ Գոթեմյուլերին և ԱՄՆ պաշտպանության փոխնախարարի տեղակալ Սելեսթ Վոլանդերին: Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնը:
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանը, սպառազինությունների վերահսկմանը, Եվրոպայում սովորական զինված ուժերի /ԵՍԶՈՒ/ պայմանագրի ապագային առընչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել նաև տարբեր երկրների կողմից ԵՍԶՈՒ պայմանագրի պահանջների խախտման դեպքերին:

18 Октября, 2011 00:00Первый заместитель Министра обороны РА Давид Тоноян 18-го октября принял помощника Госсекретаря США по контролю над вооружениями Роуз Готемюллер и помощника заместителя Министра обороны США Селест Уолландер. На встрече также участвовал чрезвычайный и полномочный посол США в Армении Джон Хефферн.
Первый заместитель Министра обороны РА Давид Тоноян 18-го октября принял помощника Госсекретаря США по контролю над вооружениями Роуз Готемюллер и помощника заместителя Министра обороны США Селест Уолландер. На встрече также участвовал чрезвычайный и полномочный посол США в Армении Джон Хефферн.
Были обсуждены вопросы касающиеся региональной безопасности, контроля над вооружениями, будущего Договора об обычных вооруженных силах в Европе (ДОВСЕ). Стороны также затронули случаи нарушения требования ДОВСЕ со стороны разных стран.