ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՊՆ հասարակական խորհրդի անդամներին
28 Սեպտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը սեպտեմբերի 28-ին ընդունել է պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի անդամներին:
Հասարակական խորհրդի նախագահ Գեղամ Հարությունյանը պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել խորհրդի կողմից իրականացվող աշխատանքները, ինչպես նաև զինված ուժերում կարգապահության ամրապնդման և արտակարգ միջադեպերի կանխարգելման վերաբերյալ մի շարք առաջարկություններ:
Կարևորելով հասարակական խորհրդի առաքելությունը` Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ խորհուրդն իր ակտիվ գործունեությամբ պետք է բանակի և հասարակության միջև ձևավորի երկխոսության ու քննարկումների մթնոլորտ` նպաստելով ինչպես բանակում առկա խնդիրների վերհանմանը և լուծմանը, այնպես էլ հասարակությունից դեպի բանակ առողջ գաղափարների ու առաջարկությունների ներթափանցմանը:

ARM Defense Minister Received the Members of the Public Council Adjacent to the Defense Minister
28 September, 2011 00:00On September 28, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan received the members of the Public Council Adjacent to the Defense Minister.
The Head of the Council Gegham Harutyunyan presented the work carried out by the Council to the Minister. Gegham Harutyunyan brought forward several suggestions towards strengthening the discipline and preventing the fatal incidents in the Armed Forces.
Emphasizing the importance of the Council, Seyran Ohanyan noted that it should form a dialogue platform between the army and society through its active work, promoting analysis and appropriate solutions to the existing problems in the army as well as contributing to the inflow of health ideas into the institution.