ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՊՆ հասարակական խորհրդի անդամներին
28 Սեպտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը սեպտեմբերի 28-ին ընդունել է պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի անդամներին:
Հասարակական խորհրդի նախագահ Գեղամ Հարությունյանը պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել խորհրդի կողմից իրականացվող աշխատանքները, ինչպես նաև զինված ուժերում կարգապահության ամրապնդման և արտակարգ միջադեպերի կանխարգելման վերաբերյալ մի շարք առաջարկություններ:
Կարևորելով հասարակական խորհրդի առաքելությունը` Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ խորհուրդն իր ակտիվ գործունեությամբ պետք է բանակի և հասարակության միջև ձևավորի երկխոսության ու քննարկումների մթնոլորտ` նպաստելով ինչպես բանակում առկա խնդիրների վերհանմանը և լուծմանը, այնպես էլ հասարակությունից դեպի բանակ առողջ գաղափարների ու առաջարկությունների ներթափանցմանը:

Министр обороны РА принял членов Общественного совета МО
28 Сентября, 2011 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 28-го сентября принял членов Общественного совета при Министре обороны РА.
Председатель Общественного совета Гегам Арутюнян представил Министру проводимые Советом работы, а также ряд предложений по укреплению дисциплины и предотвращению чрезвычайных происшествий в Вооруженных Силах.
Подчеркивая важность миссии Общественного совета, Сейран Оганян отметил, что Совет своей активной деятельностью должен создать атмосферу диалога и обсуждений между армией и обществом, способствуя выявлению и решению проблем в армии, а также проникновению здоровых идей и предложений из общества в армию.