Պաշտպանության նախարարությունը համալրվեց 19 քաղաքացիական ծառայողներով
27 Սեպտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում սեպտեմբերի 27-ին տեղի է ունեցել 19 քաղաքացիական ծառայողների երդման և վկայականների հանձման հանդիսավոր արարողությունը:
Ստանձնելով ՀՀ քաղաքացիական հատուկ ծառայության պաշտոնը` պաշտպանության նախարարության նոր աշխատակիցները երդվեցին անձնվիրաբար ծառայել հայրենիքին, խստագույնս պահպանել ՀՀ Սահմանադրությունը և օրենքները, արժանապատվորեն կրել քաղաքացիական ծառայողի բարձր կոչումը, անվերապահորեն կատարել ծառայողական պարտականությունները` պահպանելով պետական ու ռազմական գաղտնիքը:
Միջոցառմանը ներկա էին և քաղծառայողներին ողջունեցին պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը և նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը:

Министерство обороны пополнилось 19-ю гражданскими служащими
27 Сентября, 2011 00:00В Министерстве обороны РА 27-го сентября состоялась торжественная церемония дачи клятвы 19-ю гражданскими служащими и вручения им удостоверений.
Вступая в должность специальной гражданской службы, новые сотрудники Министерства обороны поклялись беззаветно служить родине, строго соблюдать Конституцию и законы РА, с честью носить высокое звание гражданского служащего, безоговорочно исполнять служебные обязанности, хранить государственную и военную тайну.
На мероприятии присутствовали и поприветствовали госслужащих первый заместитель Министра обороны Давид Тоноян и заместитель Министра Ара Назарян.