Պաշտպանության նախարարությունը համալրվեց 19 քաղաքացիական ծառայողներով
27 Սեպտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում սեպտեմբերի 27-ին տեղի է ունեցել 19 քաղաքացիական ծառայողների երդման և վկայականների հանձման հանդիսավոր արարողությունը:
Ստանձնելով ՀՀ քաղաքացիական հատուկ ծառայության պաշտոնը` պաշտպանության նախարարության նոր աշխատակիցները երդվեցին անձնվիրաբար ծառայել հայրենիքին, խստագույնս պահպանել ՀՀ Սահմանադրությունը և օրենքները, արժանապատվորեն կրել քաղաքացիական ծառայողի բարձր կոչումը, անվերապահորեն կատարել ծառայողական պարտականությունները` պահպանելով պետական ու ռազմական գաղտնիքը:
Միջոցառմանը ներկա էին և քաղծառայողներին ողջունեցին պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը և նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը:

Recruitment of 19 Civil Servants in the Ministry of Defense
27 September, 2011 00:00On September 27, a ceremony of taking oath and giving certificates to civil servants was held in the ARM Defense Ministry.
Assuming the post of the ARM Special Civil Servant, the new employees of the ministry vowed to serve faithfully to their motherland, strictly preserve the ARM Constitution and laws, carry the noble rank of a special civil servant with dignity, and unconditionally carry out the service duties keeping the state and military secrets.
ARM First Deputy Defense Minister Davit Tonoyan and Deputy Defense Minister Ara Nazaryan also took part in the ceremony and welcomed the civil servants.