ՀՀ զինված ուժերի հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումը մասնակցել է «Մարտական ընկերակցություն-2011» զորավարժությանը
13 Սեպտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 12-ին ներկա է եղել Աստրախանի «Աշուլուկ» զորավարժարանում տեղի ունեցած ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՀՕՊ միավորված համակարգի «Մարտական ընկերակցություն-2011» մարտական հրաձգությամբ համատեղ զորավարժության ակտիվ փուլին: Զորավարժությանը մասնակցում էին Հայաստանի, Բելառուսի, Ղրղզստանի, Ռուսաստանի և Տաջիկստանի զինված ուժերի հակաօդային պաշտպանության և ռազմաօդային ուժերի ստորաբաժանումները: Համատեղ զորավարժության ընթացքում Հայաստանի զինված ուժերի հակաօդային պաշտպանության զորքերի հաշվարկը կատարեց ոչ միայն հակաօդային պաշտպանության, այլև հակահրթիռային խնդիրներ և խոցեց բոլոր թիրախները` ցուցաբերելով 100 տոկոս արդյունավետություն:
Զորավարժության ակտիվ փուլին մասնակցում էին նաև Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ուկրաինայի և Տաջիկստանի պաշտպանության նախարարները: Միջոցառմանը դիտորդի կարգավիճակով մասնակցում էին Հնդկաստանի, Սիրիայի, Ալժիրի, Մալազիայի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչները:

Air Defense Units of the ARM Armed Forces Took Part in “Combat Commonwealth - 2011” Air Defense Exercises
13 September, 2011 00:00On September 12, the delegation headed by the ARM Defense Minister Seyran Ohanyan was present on the active phase of joint military drills of the joint air defense system of “Combat Commonwealth - 2011” of CIS-member countries at Ashuluk, Astrakhan Region. Units of Air Defense and Air Forces of Armenia, Belarus, Kirghizia, Russia and Tajikistan took part in the drills. Armenian units coped not only with air defense tasks, but also with anti-missile, displaying 100 percent efficiency.
The Defense Ministers of Russia, Belarus, Ukraine, and Tajikistan also took part in the active phase of the drills.
Representatives from India, Syria, Algeria, Malaysia, and Azerbaijan took part in the event as observers.