Սեյրան Օհանյանը և Քրիստիան Շմիդթը ստորագրել են համաձայնագիր
31 Օգոստոսի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն օգոստոսի 31-ին ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Գերմանիայի պաշտպանության նախարարության խորհրդարանական պետքարտուղար Քրիստիան Շմիդթին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-գերմանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են, որ վերջին տարիներին ռազմական կրթության և խաղաղապահության ոլորտներում մեծ առաջընթաց է ապրել հայ-գերմանական ռազմական համագործակցությունը:
Քրիստիան Շմիդթը շնորհակալություն է հայտնել Սեյրան Օհանյանին Աֆղանստանում գերմանական հրամանատարության ներքո հայ խաղաղապահների գերազանց ծառայության համար:
Հանդիպման ավարտին Սեյրան Օհանյանը և Քրիստիան Շմիդթը ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դաշնային պաշտպանության նախարարության միջև ռազմակրթական աջակցության շրջանակում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության զինված ուժերի կառույցներում Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ծառայողների և պաշտպանության նախարարության աշխատակիցների ուսուցման մասին համաձայնագիր:

Seyran Ohanyan and Christian Schmidt Signed an Agreement
31 August, 2011 00:00On August 31, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan received Parliamentary State Secretary of the Federal Ministry of Defense of Germany Christian Schmidt who has arrived for official visit to Armenia.
During the meeting they discussed issues concerning Armenian-German cooperation in the defense sector. The parties noted with satisfaction that over the last years the military cooperation has made a great progress in the fields of military education and peacekeeping. Christian Schmidt thanked Seyran Ohanyan for outstanding military service of the Armenian peacekeepers in Afghanistan under the German command.
At the end of the meeting Seyran Ohanyan and Christian Schmidt signed an agreement for education and training of the servicemen of ARM armed forces and staff of ARM Defnese Ministry in the istitutions of the German armed forces. The agreement is signed in the framework of the military education assistence agreement between ARM Defense Ministry and Federal Ministry of Defense of Germany.