Սեյրան Օհանյանը և Քրիստիան Շմիդթը ստորագրել են համաձայնագիր
31 Օգոստոսի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն օգոստոսի 31-ին ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Գերմանիայի պաշտպանության նախարարության խորհրդարանական պետքարտուղար Քրիստիան Շմիդթին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-գերմանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են, որ վերջին տարիներին ռազմական կրթության և խաղաղապահության ոլորտներում մեծ առաջընթաց է ապրել հայ-գերմանական ռազմական համագործակցությունը:
Քրիստիան Շմիդթը շնորհակալություն է հայտնել Սեյրան Օհանյանին Աֆղանստանում գերմանական հրամանատարության ներքո հայ խաղաղապահների գերազանց ծառայության համար:
Հանդիպման ավարտին Սեյրան Օհանյանը և Քրիստիան Շմիդթը ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դաշնային պաշտպանության նախարարության միջև ռազմակրթական աջակցության շրջանակում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության զինված ուժերի կառույցներում Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ծառայողների և պաշտպանության նախարարության աշխատակիցների ուսուցման մասին համաձայնագիր:

Сейран Оганян и Кристиан Шмидт подписали соглашение
31 Августа, 2011 00:0031-го августа Министр обороны РА Сейран Оганян принял прибывшего в РА с официальным визитом парламентского госсекретаря Министерства обороны Германии Кристиана Шмидта.
Во время встречи были обсуждены вопросы армяно-немецкого сотрудничества в сфере обороны. Стороны с удовлетворением отметили, что в последние годы в армяно-немецком военном сотрудничестве зафиксирован большой прогресс в сферах военного образования и миротворчества.
Кристиан Шмидт поблагодарил Сейрана Оганяна за отличную службу армянских миротворцев в Афганистане под немецким командованием.
В конце встречи Сейран Оганян и Кристиан Шмидт подписали соглашение «Об обучении военнослужащих Вооруженных сил и сотрудников Министерства обороны Республики Армения в структурах ВС ФРГ в рамках военно-образовательного содействия между Министерством обороны Республики Армения и Федеральным министерством обороны Федеративной Республики Германия».