16 Օգոստոսի, 2011 00:00Ս.թ. օգոստոսի 16-ին Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն է մեկնել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը` Գարմիշ-Պարտենկիրխեն քաղաքում օգոստոսի 17-ից 19-ը ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության հովանու ներքո կայանալիք գործընկեր երկրների զինված ուժերի գլխավոր շտաբերի պետերի ամենամյա համաժողովին մասնակցելու նպատակով: Այս տարվա համաժողովի թեման է «Միջազգային մարդասիրական օգնության տրամադրումը աղետների հետևանքների վերացման ժամանակ»:
Այցի շրջանակներում գեներալ-գնդապետ Յու. Խաչատուրովը հանդիպելու է ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության և Եվրոպայում ՆԱՏՕ-ի զինված ուժերի գերագույն հրամանատար, ծովակալ Ջեյմս Ստավրիդիսի հետ: Հանդիպման ժամանակ քննարկվելու են ԱՄՆ-ի և ՆԱՏՕ-ի հետ Հայաստանի Հանրապետության ռազմական համագործակցությանն առնչվող հարցերը: ՀՀ Զինված Ուժերի գլխավոր շտաբի պետի գլխավորած պատվիրակությունը Երևան է վերադառնալու օգոստոսի 20-ին:

16 August, 2011 00:00On August 16, The headed delegation of the Chief of General Staff of the ARM armed forces, colonel-general Yuri Khachaturov left for Garmisch-Partenkirchen to participate in the Annual Conference of the Chiefs of General Staff of Partner Countries under the Auspices of US and European Command. The theme of the conference of this year: “International Humanitarian Assistance in the Elimination of Consequences of Natural Disasters”.
During the visit colonel-general Yuri Khachaturov is to meet the current Commander of U.S. European Command (USEUCOM) and NATO`s Supreme Allied Commander Europe (SACEUR) admiral James G. Stavridis. During the meeting they are to discuss issues concerning Armenian-US and NATO cooperation in the defense sector. The headed delegation of the Chief of General Staff of ARM armed forces is to return to Yerevan on August 20.