ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով աշնանային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմում-բողոքները քննարկելու համար ստեղծվել է հանձնաժողով
8 Նոյեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով 2011 թվականի աշնանային զորակոչի անցկացման գործընթացի թափանցիկության և զորակոչի ընթացքում օրինականության ապահովման, ինչպես նաև քաղաքացիների դիմումներում ու բողոքներում բարձրացված հարցերի արագ լուծման նպատակով ստեղծվել է հանձնաժողով` ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի նախագահ Գեղամ Հարությունյանի ղեկավարությամբ:
Զորակոչի ընթացքում քաղաքացիներն իրենց դիմում-բողոքները կարող են ներկայացնել աշխատանքային օրերին, ժամը 10:00-ից 17:00-ն, հասցե` Մոսկովյան 5 (ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի աշխատավայր), հեռախոս` 52-34-86, 52-34-82:

By the Order of the ARM Defense Minister, a Committee has been Formed to Discuss the Complaints of the Citizens
8 November, 2011 00:00In order to insure the transparency and legitimacy of the autumn conscription of 2011 and to solve issues and respond to concerns raised by the citizens regarding the conscription, a committee has been formed headed by the Head of the Public Council adjacent to the ARM Defense Minister.
During the conscription process, citizens are free to present their questions and complaints from 10:00 – 17:00 on working days, at the following address: Moskovyan 5 (the office of the Public Council adjacent to the Minister), telephone: 52-34-86, 52-34-82.