ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով աշնանային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմում-բողոքները քննարկելու համար ստեղծվել է հանձնաժողով
8 Նոյեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով 2011 թվականի աշնանային զորակոչի անցկացման գործընթացի թափանցիկության և զորակոչի ընթացքում օրինականության ապահովման, ինչպես նաև քաղաքացիների դիմումներում ու բողոքներում բարձրացված հարցերի արագ լուծման նպատակով ստեղծվել է հանձնաժողով` ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի նախագահ Գեղամ Հարությունյանի ղեկավարությամբ:
Զորակոչի ընթացքում քաղաքացիներն իրենց դիմում-բողոքները կարող են ներկայացնել աշխատանքային օրերին, ժամը 10:00-ից 17:00-ն, հասցե` Մոսկովյան 5 (ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի աշխատավայր), հեռախոս` 52-34-86, 52-34-82:

Приказом Министра обороны РА создана комиссия для рассмотрения заявлений-жалоб граждан в ходе осеннего призыва на военную службу
8 Ноября, 2011 00:00С целью обеспечения прозрачности процесса проведения осеннего призыва 2011 года на военную службу и законности в ходе призыва, а также быстрого решения вопросов, поднятых в заявлениях и жалобах граждан, приказом Министра обороны РА создана комиссия во главе с председателем Общественного совета при Министре обороны РА Гегамом Арутюняном.
В ходе призыва граждане могут представлять свои заявления-жалобы в рабочие дни, с 10.00 по 17.00, по адресу: ул. Московян 5 (место работы Общественного совета при Министре обороны РА), телефоны: 52-34-86, 52-34-82.