ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի մեկնաբանությունը Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի կողմից մամուլում տարածված հաղորդագրության կապակցությամբ
19 Հուլիսի, 2011 00:00Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի կողմից մամուլում տարածված հաղորդագրության կապակցությամբ, ըստ որի ՀՀ զինված ուժերի զորամասերից մեկում սպայի կողմից բռնության է ենթարկվել ժամկետային զինծառայող Ռաֆիկ Հովհաննիսյանը, ՊՆ համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից իրականացվել են օպերատիվ աշխատանքներ, որոնց արդյունքում պարզվել է, որ այդ տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը:
Իրականում տեղի է ունեցել հետևյալը. շարքային Ռաֆիկ Հովհաննիսյանին արգելվել է օգտագործել իր բջջային հեռախոսը, քանի որ նա իրավունք չուներ կրել անձնական հեռախոս և կարող էր օգտագործել միայն իր դասակում առկա բջջային հեռախոսը: Իսկ նրա նկատմամբ սպայի կողմից բռնություն գործադրելու մասին լուրերի տարածումը պարզապես ապատեղեկատվություն է և արժանի է համապատասխան հանրային գնահատականի:

The Commentary of the Press Secretary of the ARM Defense Minister David Karapetyan about the Spread Press Release fromHelsinki Civic Assembly Vanadzor Office.
19 July, 2011 00:00According to the Helsinki Civic Assembly Vanadzor office, an army officer from one of the military units has physically harassed soldier Rafik Hovhannisyan. An operative investigation has been carried out by appropriate departments, which in its turn proved that the information doesn’t correspond to reality.
In Reality, Rafik Hovhannisyanhas been forbidden to use cellphone, because he had no right of using his personal cellphone and could only use the one in the platoon. What concerns the information that the officer exerted violence against the soldier is nothing than a misinformation and is worth to have appropriate public reaction.