12 Հունիսի, 2013 00:00Ս.թ. հունիսի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իոաննիս Տաղիսին և Հունաստանի դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Քրիստոս Դովասին:
Ողջունելով հյուրին` ՀՀ պաշտպանության նախարարը նշեց, որ Հունաստանը հանդիսանում է Հայաստանի ռազմավարական գործընկերը և ուրախալի է այն փաստը, որ երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջև համագործակցության ծավալները, չնայած Հունաստանում առկա ֆինանսական խնդիրներին, այս տարվա ընթացքում աճել են: Համագործակցության զարգացման համար լրացուցիչ խթան կհանդիսանան նաև այս տարվա ընթացքում նախատեսվող բարձրաստիճան այցելությունները` Հունաստանի պաշտպանության նախարարի և ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնական այցերը Հայաստան:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` դեսպան Ի. Տաղիսը հավաստիացրեց, որ հունական կողմի համար Հայաստանը կարևոր ռազմավարական գործընկեր է հանդիսանում և իր լիազորությունների սահմաններում աջակցելու է հայ-հունական պաշտպանական համագործակցության խորացմանը և ամրապնդմանը:

12 Июня, 2013 00:0012-го июня министр обороны РА Сейран Оганян принял чрезвычайного и полномочного посла Республики Греция в Республике Армения Иоанниса Тагиса и военного атташе посольства Греции Кристоса Доваса.
Приветствуя гостя, министр отметил, что Греция является стратегическим партнером Армении и радует тот факт, что об’емы сотрудничества между двумя ведомствами за этот год высросли, несмотря на финансовые проблемы в Греции. Для развития сотрудничества дополнительным стимулом будут намеченные на этот год визиты на высшем уровне – официальные визиты министра обороны Греции и начальника Главного шатаба национальной обороны в Армению.
Поблагодарив за прием, посол И.Тагис заверил, что для греческой стороны Армения является важным стратегическим партнером и в рамках своих полномочий поддержит углубление и укрепление армяно-греческого оборонного сотрудничества.