12 Հունիսի, 2013 00:00Ս.թ. հունիսի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իոաննիս Տաղիսին և Հունաստանի դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Քրիստոս Դովասին:
Ողջունելով հյուրին` ՀՀ պաշտպանության նախարարը նշեց, որ Հունաստանը հանդիսանում է Հայաստանի ռազմավարական գործընկերը և ուրախալի է այն փաստը, որ երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջև համագործակցության ծավալները, չնայած Հունաստանում առկա ֆինանսական խնդիրներին, այս տարվա ընթացքում աճել են: Համագործակցության զարգացման համար լրացուցիչ խթան կհանդիսանան նաև այս տարվա ընթացքում նախատեսվող բարձրաստիճան այցելությունները` Հունաստանի պաշտպանության նախարարի և ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնական այցերը Հայաստան:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` դեսպան Ի. Տաղիսը հավաստիացրեց, որ հունական կողմի համար Հայաստանը կարևոր ռազմավարական գործընկեր է հանդիսանում և իր լիազորությունների սահմաններում աջակցելու է հայ-հունական պաշտպանական համագործակցության խորացմանը և ամրապնդմանը:

Meeting at the MoD administrative complex
12 June, 2013 00:00On June 12, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Greece in Armenia, Loannis Taghis and the military attaché Colonel Christos Dovas.
Welcoming the guest the Defence Minister noted that Greece is a strategic partner for Armenia and the fact that despite current financial problems in Greece the volume of cooperation between the defence agencies of the two countries has increased over the past year is very gratifying.Several high-level visits including those of Greek Defence Minister and Chief of General Staff of National Defense to Armenia planned later this year will give additional impetus to the development of cooperation.
Expressing gratitude for the reception, Ambassador I. Taghis assured that Armenia is an important strategic partner for the Greek side and added that within his authority he will support the enhancement of the Armenian-Greek cooperation in the defence sphere.