ՀՀ ԶՈՒ զինվորական կարգապահությանը նվիրված կոլեգիայի արտագնա նիստ
25 Հունիսի, 2011 00:00Հունիսի 24-ին Կապանում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի արտագնա նիստ: Ամփոփվել է զինված ուժերում զինվորական կարգապահության և անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակը 2011թվականի առաջին կիսամյակում: Կոլեգիայի նիստին մասնակցել են զորամասերում անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքների գծով բոլոր պատասխանատուները:
Հաշվետու զեկույցով հանդես է եկել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Վալերի Գրիգորյանը` նշելով, որ ձեռնարկված կանխարգելիչ միջոցառումների շնորհիվ նախորդ տարվա համեմատ արձանագրվել է իրավախախտումների ու հանցագործությունների նվազում:
Ելույթներով հանդես են եկել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, զինվորական դատախազ Գևորգ Կոստանյանը, ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետը և բանակային զորամիավորումների հրամանատարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, հանդես գալով ամփոփիչ ելույթով, մասնավորապես ասել է. «2011թ. առաջին կիսամյակը, որը հայտարարված էր կարգապահության կիսամյակ, հիմք է տալիս փաստելու, որ զինված ուժերում կարգապահության ամրապնդման ուղղությամբ արձանագրվել է զգալի առաջընթաց: Սակայն առկա հաջողությունները բավարար չեն և անհրաժեշտ է հետևողական աշխատանքով զարգացնել ու շարունակական դարձնել ձեռքբերումներըե:

Collegium Session on the Military Discipline of the ARM Armed Forces
25 June, 2011 00:00On June 24 an outgoing collegium session, adjacent to the ARM Defense Minister, was held in Kapan. They summed up the military discipline, moral and psychological situation of the armed forces. All those responsible for the activities carried out with the personnel of military units attended the collegium.
Deputy Chief of General Stuff of the ARM armed forces Major General Valeri Grigoryan made a report noting that due to the preventive measures taken, there has been recorded decrease in the crimes and offenses compared to last year.
Speeches were made by the Chief of General stuff of the armed forces Yuri Khachaturov, military prosecutor Gevorg Kostanyan, head of the military police and commanders of the army units.
The ARM Defense Minister making a concluding speech particularly said, ‘the first half of 2011 which has been declared a term of discipline allows us to say that there has been made a progress in strengthening that sphere. But the current achievements are not enough and these achievements must become continues with consistent work.