ՀՀ ԶՈՒ զինվորական կարգապահությանը նվիրված կոլեգիայի արտագնա նիստ
25 Հունիսի, 2011 00:00Հունիսի 24-ին Կապանում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի արտագնա նիստ: Ամփոփվել է զինված ուժերում զինվորական կարգապահության և անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակը 2011թվականի առաջին կիսամյակում: Կոլեգիայի նիստին մասնակցել են զորամասերում անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքների գծով բոլոր պատասխանատուները:
Հաշվետու զեկույցով հանդես է եկել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Վալերի Գրիգորյանը` նշելով, որ ձեռնարկված կանխարգելիչ միջոցառումների շնորհիվ նախորդ տարվա համեմատ արձանագրվել է իրավախախտումների ու հանցագործությունների նվազում:
Ելույթներով հանդես են եկել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, զինվորական դատախազ Գևորգ Կոստանյանը, ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետը և բանակային զորամիավորումների հրամանատարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, հանդես գալով ամփոփիչ ելույթով, մասնավորապես ասել է. «2011թ. առաջին կիսամյակը, որը հայտարարված էր կարգապահության կիսամյակ, հիմք է տալիս փաստելու, որ զինված ուժերում կարգապահության ամրապնդման ուղղությամբ արձանագրվել է զգալի առաջընթաց: Սակայն առկա հաջողությունները բավարար չեն և անհրաժեշտ է հետևողական աշխատանքով զարգացնել ու շարունակական դարձնել ձեռքբերումներըե:

Выездное заседание коллегии, посвященное военной дисциплине ВС РА
25 Июня, 2011 00:0024-го июня в Капане прошло выездное заседание коллегии при Министре обороны РА. Подведены итоги работы за первое полугодие 2011-го года в сфере воинской дисциплины в Вооруженных Силах и морально-психологического состояния личного состава.
На заседании коллегии принимали участие ответственные всех войсковых частей по работе с личным составом.
С отчетным докладом выступил заместитель начальника Главного Штаба ВС РА, генерал-майор Валерий Григорян, отметив, что, благодаря предпринятым превентивным мерам, в сравнении с тем же периодом прошлого года зарегистрировано снижение правонарушений и преступлений.
Выступили также начальник Главного Штаба ВС РА, генерал-полковник Юрий Хачатуров, военный прокурор Геворг Костанян, начальник Военной полиции МО и командиры войсковых соединений.
Министр обороны Сейран Оганян, выступив с заключительной речью, в частности сказал: "Первое полугодие 2011г., объявленное как полугодие дисциплины, дает основание констатировать, что в Вооруженных Силах зафиксирован значительный прогресс в направлении укрепления дисциплины. Однако, имеющиеся успехи недостаточны и необходимо последовательной работой развивать их и сделать успехи продолжительными".