ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը մասնակցել է 28+Հայաստան ձևաչափով ՆԱՏՕ-ի քաղաքական և գործընկերության կոմիտեի նիստին
17 Հունիսի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 17-ին Բրյուսելում` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում, մասնակցել է 28+Հայաստան ձևաչափով ՆԱՏՕ-ի քաղաքական և գործընկերության կոմիտեի նիստին:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ՆԱՏՕ պլանավորման և վերանայման գործընթացի գնահատման 2011թ. զեկույցը, ինչպես նաև ՀՀ-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի նորացված նախագծում ՀՀ պաշտպանության ոլորտին առնչվող նպատակները և ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման արդյունքները: ՆԱՏՕ-ի անդամ 28 երկրները ողջունել են ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման ավարտը և պատրաստակամություն հայտնել աջակցել վերանայման արդյունքում ձևավորված պաշտպանական բարեփոխումների ուղենիշների իրականացմանը: ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրները բարձր են գնահատել նաև Աֆղանստանում ՀՀ զորախմբի եռապատկումը, Կոսովոյում խաղաղապահ առաքելության շարունակումը և ՀՀ-ՆԱՏՕ պլանավորման և վերանայման գործընթացի գործընկերության նպատակների իրականացման գործում գրանցված առաջընթացը: Նիստի ավարտին ՀՀ պատվիրակությունն իր գոհունակությունն է հայտնել նիստի արդյունքների վերաբերյալ և մասնակից երկրներին շնորհակալություն հայտնել ՀՀ անվտանգության ապահովման և պաշտպանության ոլորտների զարգացման ջանքերին աջակցելու պատրաստակամության համար:

ARM First Deputy Defense Minister Participated in the NATO Political and Partnerships Committee Session with the Format of 28+Armenia
17 June, 2011 00:00On June 17, the delegation headed by the ARM First Deputy Defense Minister Davit Tonoyan took part in the NATO Political and Partnerships Committee session with the format of 28+Armenia at the NATO Headquarters in Brussels.
During the session they discussed Armenia-NATO Planning and Review Process (PARP) evaluation report of 2011. They also discussed the objectives concerning the defense field of Armenia and the results of Armenian Strategic Defense Review in the renewed project of the Armenia-NATO Individual Partnership Action Plan (IPAP). 28 member states of NATO welcomed the completion of the Armenian Strategic Defense Review and expressed their willingness to support the implementation of defense reform guidelines formed as a result of the review. Member states of NATO highly appreciated the tripling of the Armenian troops in Afghanistan, the continuation of the peacekeeping mission in Kosovo, and the progress made in the implementation of the objectives of the partnership of Armenia-NATO Planning and Review Process (PARP).
At the end of the session, the delegation expressed its satisfaction over the results and thanked the participating countries for the readiness to support the efforts towards the development of the Armenian defense and security fields.