ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի մեկնաբանությունը ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած այն տեղեկության վերաբերյալ, ըստ որի հայկական զինված ուժերը հունիսի 3-ին ադր
4 Հունիսի, 2011 00:00ԼՂՀ պաշտպանության բանակն արդեն հերքել է ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած այն տեղեկությունը, թե իբր ղարաբաղյան զինված ուժերի կողմից ադրբեջանցի քաղաքացիական անձ է սպանվել: Եթե ադրբեջանական կողմն ունի ապացույցներ, ապա կարող է դրանք ներկայացնել միջազգային համապատասխան կառույցին` հետաքննություն իրականացնելու համար: Կարծում եմ` նման տեղեկությունների տարածումը հերթական սադրանքն է Կազանում նախատեսված նախագահների հանդիպումից առաջ, որով ադրբեջանական կողմը փորձում է քաղաքական միավորներ շահել:

The Comment of the Press Secretary of ARM Defense Minister Davit Karapetyan About the Disseminated Information by the Azerbaijani Mass Media According to Which Armenian Armed Forces Killed a
4 June, 2011 00:00Defense Army of NKR has already refuted the disseminated information by the Azerbaijani mass media according to which an Azerbaijani civilian had been allegedly killed by the Nagorno-Karabakh armed forces. If the Azerbaijani side has the evidence then it can present it to the relevant international institution for carrying out an investigation. I think the dissemination of such information is the recurrent provocation prior to the upcoming meeting of the presidents in Kazan by which Azerbaijani side tries to gain political dividends.