9 Մարտի, 2013 00:00Ս.թ. մարտի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Լեֆորի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանը և Հայաստան-Եվրամիության համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը ողջունել են Եվրամիության դերակատարությունը Հարավային Կովկասում փոխվստահության հաստատման և տարածաշրջանի կայուն զարգացման գործում: ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԵՄ պատվիրակը համակարծիք էին նաև Հայաստանի և Եվրամիության միջև պաշտպանության ոլորտում համագործակցության զարգացման նպատակահարմարության հարցում:

9 March, 2013 00:00On March 7, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan met the delegation led by the EU Special Representative for the South Caucasus Philippe Lefort.
During the meeting parties discussed issues related to the regional security and the cooperation between Armenia and the European Union. They emphasized the importance of the European Union`s role in building mutual confidence and sustainable development in the South Caucasus. Both the EU delegate and the Minister of Defense of Armenia agreed on the expedience of further development ofthe cooperation in the defense area.