29 Նոյեմբերի, 2011 00:00 ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նոյեմբերի 29-ին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Բեռնար Ֆասիեին, Ռոբերտ Բրադկեին, Իգոր Պոպովին և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Բեռնար Ֆասիեն ներկայացրել է Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահի պաշտոնում իրեն փոխարինող Ժակ Ֆորին, ում Սեյրան Օհանյանը շնորհավորել և մաղթել է արգասաբեր աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում համանախագահները Հայաստանի պաշտպանության նախարարին են ներկայացրել ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման շուրջ բանակցային գործընթացի ընթացքը և ընդգծել հրադադարի ռեժիմի պահպանման կարևորությունը` միաժամանակ փաստելով, որ շփման գծում արձանագրվող միջադեպերը ցույց են տալիս, որ անհրաժեշտ է ներդնել միջադեպերի միջազգային հետաքննության գործուն մեխանիզմներ:
Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է իրադրությունը հայկական և ադրբեջանական զորքերի շփման գծում` նշելով, որ ադրբեջանական դիպուկահարների սադրանքները վտանգում են հակամարտության կողմերի միջև փոխվստահության մթնոլորտ ձևավորելու Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքները:

29 Ноября, 2011 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 29-го ноября принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ Бернара Фасье, Роберта Брадке, Игоря Попова и личного представителя Действующего Председателя ОБСЕ Анджея Каспршика.
Бернар Фасье представил Жака Фора, который заменит его на должности французского сопредседателя Минской группы. Сейран Оганян поздравил Жака Фора и пожелал ему плодотворной работы.
В ходе встречи сопредседатели представили Министру обороны ход переговорного процесса вокруг урегулирования карабахской проблемы и подчеркнули важность соблюдения режима прекращения огня, одновременно констатируя, что инциденты, фиксируемые на линии соприкосновения, показывают, что нужно внедрять эффективные механизмы международного расследования инцидентов.
Министр обороны Сейран Оганян представил ситуацию на линии соприкосновения армянских и азербайджанских войск, отметив, что провокации азербайджанских снайперов направлены против усилий сопредседателей Минской группы, направленных на формирование атмосферы взаимного доверия между сторонами конфликта.