29 Նոյեմբերի, 2011 00:00 ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նոյեմբերի 29-ին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Բեռնար Ֆասիեին, Ռոբերտ Բրադկեին, Իգոր Պոպովին և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Բեռնար Ֆասիեն ներկայացրել է Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահի պաշտոնում իրեն փոխարինող Ժակ Ֆորին, ում Սեյրան Օհանյանը շնորհավորել և մաղթել է արգասաբեր աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում համանախագահները Հայաստանի պաշտպանության նախարարին են ներկայացրել ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման շուրջ բանակցային գործընթացի ընթացքը և ընդգծել հրադադարի ռեժիմի պահպանման կարևորությունը` միաժամանակ փաստելով, որ շփման գծում արձանագրվող միջադեպերը ցույց են տալիս, որ անհրաժեշտ է ներդնել միջադեպերի միջազգային հետաքննության գործուն մեխանիզմներ:
Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է իրադրությունը հայկական և ադրբեջանական զորքերի շփման գծում` նշելով, որ ադրբեջանական դիպուկահարների սադրանքները վտանգում են հակամարտության կողմերի միջև փոխվստահության մթնոլորտ ձևավորելու Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքները:

29 November, 2011 00:00On November 29, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan hosted OSCE Minsk Group Co-Chairs Bernard Fassier, Robert Bradtke, Igor Popov, and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk.
French Ambassador Bernard Fassier introduced his successor, Jacques Faureto Seyran Ohanyan who congratulated the latter and wished him success and effective tenure.
During the meeting the co-chairs presented the negotiation process of Nagorno-Karabakh conflict to ARM Defense Minister and emphasized the importance of maintaining the ceasefire regime. At the same time they mentioned that incidents taking place on the contact line reveal the need of effective international mechanisms to carry out investigations.
ARM Defense Minister portrayed the situation on the contact line noting that provocations of Azerbaijani snipers jeopardize the efforts of Minsk Group co-chairs to create an atmosphere of mutual trust.