25 Նոյեմբերի, 2011 00:002011թ. նոյեմբերի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանն աշխատանքային հանդիպում ունեցավ կարճատև այցով Հայաստանում գտնվող ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ն.Բորդյուժայի հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ա. Բաղդասարյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանը և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վ.Սեմերիկովը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ս.թ. դեկտեմբերի երկրորդ կեսին Մոսկվայում կայանալիք ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի և ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի ու անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի նիստերի օրակարգերին վերաբերող մանրամասներ:
Կողմերն անդրադարձել են նաև 2012թ. սեպտեմբերին Հայաստանում կայանալիք ՀԱՊԿ արագ արձագանքման հավաքական ուժերի կիրառմամբ համատեղ համալիր զորավարժության անցկացմանն առնչվող հարցերին, քննարկել են ՀԱՊԿ նոր աշխատանքային մարմնի` ռազմական կոմիտեի ստեղծման ուղղությամբ ընթացող կազմակերպչական ու իրավական, ինչպես նաև ՀԱՊԿ անդամ պետությունների զինված ուժերի համար զինվորական կադրերի պատրաստմանը վերաբերող հարցեր:

25 ноября 2011 года в Министерстве обороны РА состоялась рабочая встреча Министра обороны РА С.Оганяна с находившимся в Ереване с краткосрочным визитом Генеральным секретарем ОДКБ Н.Бордюжей, в которой также приняли участие Секретарь Совета Национальной безопасности РА А.Багдасарян, первый заместитель Министра обороны РА Д.Тоноян и заместитель Генерального секретаря ОДКБ В.Семериков.
Стороны обсудили вопросы, выносимые на предстоящую в Москве декабрьскую сессию Совета коллективной безопасности ОДКБ и повестки заседаний уставных органов ОДКБ – Совета министров обороны и Комитета секретарей советов безопасности.
В ходе встречи также были рассмотрены вопросы проведения в 2012 году на территории Республики Армения Совместного комплексного учения с участием КСОР ОДКБ. Состоялся обмен мнениями по вопросам создания Военного комитета ОДКБ и подготовки военных кадров для вооруженных сил государств-членов ОДКБ.