«Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ -ի խորհրդի անդրանիկ նիստ
23 Մայիսի, 2011 00:00Մայիսի 21-ին կայացել է «Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ -ի խորհրդի անդրանիկ նիստը, որին մասնակցել են խորհրդի անդամներ ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը, ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Արամ Օրբելյանը, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի տեղակալ Ռոմիկ Տիգրանյանը և ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարի տեղակալ Արտաշես Բախշյանը: Խորհրդի նախագահ է ընտրվել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը:
Նիստի ընթացքում կենտրոնի ընթացիկ գործունեության և առաջիկա ծրագրերի վերաբերյալ զեկույցով հանդես է եկել «Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Ռուբեն Առաքելյանը, քննարկվել են «Ականազերծման ազգային ծրագրի» և ականազերծման գործողությունների չափորոշիչների մշակմանը, ականապատ տարածքների քարտեզագրմանը և միջազգային դոնոր-կազմակերպությունների հետ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

The First Board Meeting of the Humanitarian Demining and Expertise Center SNCO
23 May, 2011 00:00The first board meeting of the Humanitarian Demining and Expertise Center SNCO was held on May 21 with the participation of the board members like Ara Nazaryan, ARM deputy minister of defense, Aram Orbelyan, ARM deputy Minister of Justice, Artashes Bakhshyan, ARM deputy minister of Territorial Administration. ARM deputy minister of defense was elected as the chairman of the board.
During the session the head of the "Humanitarian Demining and Expertise Center" Ruben Arakelyan made a report on current activities and future plans of the organization. They discussed issues concerning the "National Mine Clearance Program" and the development of mine clearing operation standards, mapping of the mined territories, and cooperation with the international donor organizations.