ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Ուկրաինայի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
24 Նոյեմբերի, 2011 00:00 ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նոյեմբերի 24-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Կուխտային: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ուկրաինական ռազմական համագործակցությանն առընչվող հարցեր:
Ուկրաինայի դեսպանը ՀՀ պաշպանության նախարարին է ներկայացրել Հայաստանում Ուկրաինայի նորանշանակ ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Սերգեյ Նեստերենկոյին: Սեյրան Օհանյանը շնորհավորել է ռազմական կցորդին և հույս հայտնել, որ նրա պաշտոնավորումը նոր խթան կհանդիսանա հայ-ուկրաինական ռազմական համագործակցության զարգացման համար` կարևորելով այն հանգամանքը, որ այսուհետև Հայաստանում Ուկրաինայի ռազմական կցորդի նստավայրը լինելու է Երևանը /նախկինում այն Թբիլիսին էր/:

ARM Defense Minister Hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine to Armenia
24 November, 2011 00:00On November 24, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine to Armenia Ivan Kukhuta. During the meeting they discussed issues regarding the bilateral military cooperation.
The Ambassador introduced the newly-appointed military attaché of Ukraine to Armenia, lieutenant-colonel Sergey Nesterenko to the ARM Defense Minister. Seyran Ohanyan congratulated the military attaché Sergey Nesterenko on his new position and expressed hope that his term will become a stimulus for the further development of bilateral military cooperation, emphasizing the fact that from now on the residence of the military attaché of Ukraine to Armenia will be Yerevan (It was in Tbilisi then).