ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Ուկրաինայի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
24 Նոյեմբերի, 2011 00:00 ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նոյեմբերի 24-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Կուխտային: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ուկրաինական ռազմական համագործակցությանն առընչվող հարցեր:
Ուկրաինայի դեսպանը ՀՀ պաշպանության նախարարին է ներկայացրել Հայաստանում Ուկրաինայի նորանշանակ ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Սերգեյ Նեստերենկոյին: Սեյրան Օհանյանը շնորհավորել է ռազմական կցորդին և հույս հայտնել, որ նրա պաշտոնավորումը նոր խթան կհանդիսանա հայ-ուկրաինական ռազմական համագործակցության զարգացման համար` կարևորելով այն հանգամանքը, որ այսուհետև Հայաստանում Ուկրաինայի ռազմական կցորդի նստավայրը լինելու է Երևանը /նախկինում այն Թբիլիսին էր/:

Министр обороны РА принял Чрезвычайного и полномочного посла Украины в Армении
24 Ноября, 2011 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 24-го ноября принял Чрезвычайного и полномочного посла Украины в Республике Армения Ивана Кухту. В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-украинского военного сотрудничества.
Посол Украины представил Министру обороны новоназначенного военного атташе Украины в Армении, подполковника Сергея Нестеренко. Сейран Оганян поздравил военного атташе и выразил надежду, что его служба придаст новый заряд развитию армяно-украинского сотрудничества в сфере обороны, отметив важность того обстоятельства, что отныне резиденция военного атташе Украины в Армении будет в Ереване /ранее она была в Тбилиси/.