Պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Թալինի վետերաններին և զոհված ազատամարտիկների հարազատներին
9 Մայիսի, 2011 00:00Մայիսյան եռատոնի կապակցությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը մայիսի 9-ին այցելել է Թալին, հանդիպել հայրենական պատերազմի վետերանների, արցախյան պատերազմի մասնակիցների և զոհված ազատամարտիկների հարազատների հետ:
Պաշտպանության նախարարը այցելել է Թալինի նորաբաց Փառքի սրահ, որտեղ ներկայացված են հայրենական պատերազմի և արցախյան ազատամարտի մասնակից թալինցի հերոսների նկարները, նրանց սխրանքների մասին պատմող գրավոր մասունքները:
Հայրենական պատերազմի և արցախյան ազատամարտի վետերանները պաշտպանության նախարարի հետ կիսվել են իրենց հուշերով, ինչպես նաև հայրենիքի պաշտպանության վերաբերյալ իրենց ընկալումներով:
Խոսելով Շուշիի ազատագրման ռազմական պլանի մասին` Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ հայոց հինավուրց բերդաքաղաքի ազատագրումը իրականացվել է ռազմական գիտության ամենաբարձր չափանիշներով: Այդ փառապանծ հաղթանակի մեջ վետերանների ունեցած ներդրման մասին պաշտպանության նախարարը մասնավորապես ասել է. «Ձեր խիզախությունը իր արտացոլումը գտավ մեր նորօրյա պատմության մեջ: Ձեր սխրանքների օրինակներով դաստիարակված` իմ հասակակիցները նետվեցին կռվի դաշտ` ապահովելու մեր ժողովրդի պաշտպանությունը և Արցախի ազատագրումը»:

Министр обороны Армении встретился с ветеранами Талина и родственниками погибших азатамартиков
9 Мая, 2011 00:009-го мая в связи с тройным праздником министр обороны РА Сейран Оганян посетил Талин, где встретился с ветеранами Великой Отечественной и участниками Арцахской войн, а также родными погибших воинов-освободителей.
Министр посетил новый Зал Славы Талина, где представлены фотографии, материалы, повествующие о подвигах талинцев в ВОВ и в Арцахской освободительной войне.
Ветераны поделились с министром своими воспоминаниями, а также своей позицией по защите отечества.
Говоря о военном плане освобождения Шуши, С. Оганян отметил, что освобождение старинного армянского города-крепости осуществлено по самым высоким критериям военной науки. О вкладе ветеранов в эту славную победу министр сказал следующее: «Ваша смелость нашла свое отражение в нашей новейшей истории. Воспитанные на примерах ваших подвигов, мои ровесники ринулись в бой во имя защиты нашего народа и освобождения Арцаха».