ՌԴ պաշտպանության նախարարության ձյուդոյի գավաթի բաց մրցաշարում ՀՀ զինված ուժերի թիմը գրավել է 2-րդ տեղը
15 Դեկտեմբերի, 2011 00:00Դեկտեմբերի 9-11-ը Մոսվկվայի ԲԿՄԱ ունիվերսալ մարզական համալիրում կայացել է Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարության ձյուդոյի գավաթի մինչև 20 տարեկան երիտասարդների մրցաշարը, որին մասնակցում էին Հայաստանի, Գերմանիայի, Հունգարիայի, Ուկիաինայի, Բելոռուսի, Լատվիայի, Լեհաստանի և Թուրքիայի ներկայացուցիչներ:
Հայաստանն այս մրցաշարում ներկայացնում էր Զինված ուժերի թիմը: Ռուսաստանի Դաշնությունը ներկայացնում էին Զինված ուժերի մարզական ակումբի, ՆԳՆ ներքին զորքերի, ԱԻՆ և Ռազմական ինստիտուտի թիմերը:
Մրցաշարի երեկոյան մասն իր ողջույնի խոսքով բացեց ՌԴ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, բանակի գեներալ Նիկոլայ Մակարովը:
Մեր թիմը նախնական հանդիպումներում առաջինը 3-2 հաշվով հաղթել է ՌԴ արտակարգի իրավիճակների նախարարության թիմին, երկրորդ հանդիպումը 4-1 հաշվով հաղթել է Ուկրաինայի բանակի մարզական ակումբի, իսկ կիսաեզրափակիչում 4-1 հաշվով` Ռուսաստանի ներքին գործերի նախարարության ներքին զորքերի թիմերին:
Եզրափակիչում հայկական թիմը հանդիպել է ՌԴ բանակի մարզական ակումբի թիմին, սակայն համառ պայքարում մեր մարզիկները զիջել են 2-3 հաշվով և մրցաշարի արդյունքներով գրավել 2-րդ հորիզոնականը:
Մրցանակակիրներին պարգևները հանձնել են ՌԴ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Նիկոլայ Մակարովը, Ռուսաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի նախագահ Վասիլի Անիսիմովը և Ձյուդոյի եվրոպական միության ներկայացուցիչ Լասլո Տոտը:

Команда Вооруженных Сил Армении заняла 2-е место на первом открытом турнире по дзюдо на Кубок Министерства обороны Российской Федерации
15 Декабря, 2011 00:00В Универсальном спортивном комплексе ЦСКА г. Москвы состоялся первый открытый молодежный турнир по дзюдо на Кубок Министерства обороны Российской Федерации, в котором приняли участие дзюдоисты в возрасте до 20 лет из Германии, Армении, Венгрии, Украины, Белоруссии, Латвии, Польши и Турции.
Армения в этом турнире была представлена командой Вооруженных Сил. Россию представляли четыре команды — Вооруженных Сил, Военного института физической культуры, внутренних войск МВД и Министерства по чрезвычайным ситуациям.
Вечернюю часть турнира приветственным словом к молодым спортсменам открыл начальник Генерального штаба Вооруженных Сил Российской Федерации — Первый заместитель Министра обороны России генерал армии Николай Макаров.
Наша команда в предварительных встречах сначала со счетом 3-2 победила команду Министерства по чрезвычайным ситуациям России, во второй встрече со счетом 4-1 выиграла у команды Вооруженных Сил Украины, а в полуфинале с тем же счетом одолела команду внутренних войск МВД РФ.
В финале армянские спортсмены встретились с командой Вооруженных Сил РФ, однако в результате упорной борьбы наша команда уступила со счетом 2-3 и по результатам турнира завоевала почетное призовое 2-е место.
Награды победителям и призерам турнира вручили глава российского Генштаба генерал армии Николай Макаров, президент Федерации дзюдо России Василий Анисимов и представитель Европейского союза дзюдо Ласло Тот.