ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԵՄ Եվրոպական հանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավարին
27 Ապրիլի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ապրիլի 27-ին ընդունել է Եվրամիության Եվրոպական հանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Ռաուլ դե Լյուցենբերգերին: Քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում Եվրամիության հետ համագործակցությանն առընչվող հարցեր:
Հյուրի խնդրանքով Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է իրադրությունը հայկական և ադրբեջանական զորքերի շփման գծում` նշելով, որ Ադրբեջանի կողմից դիպուկահար գործողությունների ակտիվացումը, ռազմատենչ հռետորաբանությունը և իրավիճակը սրելու փորձերը վտանգում են ղարաբաղյան հակամարտությունը խաղաղ ճանապարհով կարգավորելու միջազգային կառույցների ջանքերը:

ARM Defense Minister Received the Head of the European Commission Delegation
27 April, 2011 00:00On April 27, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan received the Head of the European Commission delegation to Armenia, Ambassador Raul de Luzenberger. They discussed issues concerning the cooperation between Armenia and EU in the defense sphere.
With the guest`s request Seyran Ohanyan presented the situation of the contact-line of the Armenian-Azerbaijani troops, noting that the intensification of the sniper operations, militaristic rhetoric and the attempts to exacerbate the situation from the Azerbaijani side threaten the efforts of the international organizations towards the peaceful settlement of Nagorno-Karabakh conflict.