ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԵՄ Եվրոպական հանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավարին
27 Ապրիլի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ապրիլի 27-ին ընդունել է Եվրամիության Եվրոպական հանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Ռաուլ դե Լյուցենբերգերին: Քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում Եվրամիության հետ համագործակցությանն առընչվող հարցեր:
Հյուրի խնդրանքով Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է իրադրությունը հայկական և ադրբեջանական զորքերի շփման գծում` նշելով, որ Ադրբեջանի կողմից դիպուկահար գործողությունների ակտիվացումը, ռազմատենչ հռետորաբանությունը և իրավիճակը սրելու փորձերը վտանգում են ղարաբաղյան հակամարտությունը խաղաղ ճանապարհով կարգավորելու միջազգային կառույցների ջանքերը:

Министр обороны РА принял руководителя делегации Европейской комиссии ЕС
27 Апреля, 2011 00:0027-го апреля министр обороны РА Сейран Оганян принял руководителя делегации Европейской комиссии Евросоюза, посла Рауля де Люценбергера. Были обсуждены вопросы сотрудничества с Евросоюзом в оборонной сфере.
По просьбе гостя Сейран Оганян представил ситуацию на линии соприкосновения армянских и азербайджанских войск, отметив, что активизация снайперских действий со стороны Азербайджана, воинственная риторика и попытки обострить ситуацию ставят под угрозу усилия международных структур по урегулированию Карабахского конфликта мирным путем.