ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ռուսաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալին
27 Ապրիլի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ապրիլի 27-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալ Յուրի Զուբակովին: Քննարկվել են հայ-ռուսական ռազմական համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առընչվող հարցեր:
Սեյրան Օհանյանը և Յուրի Զուբակովը գոհունակությամբ են արձանագրել, որ պաշտպանության ոլորտում Հայաստանը և Ռուսաստանը արդյունավետորեն համագործակցում են ինչպես ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում, այնպես էլ երկկողմ ձևաչափով` նշելով, որ հայ-ռուսական ռազմավարական և ռազմատեխնիկական համագործակցությունը կարող է մեծապես նպաստել տարածաշրջանի կայունության ու անվտանգության ամրապնդմանը:

Министр обороны РА принял заместителя секретаря Совета безопасности России
27 Апреля, 2011 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 27-го апреля принял заместителя секретаря Совета Безопасности Российской Федерации Юрия Зубкова.
Были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-российского военного сотрудничества и региональной безопасности.
Сейран Оганян и Юрий Зубков с удовлетворением констатировали, что в сфере обороны Армения и Россия эффективно сотрудничают как в рамках ОДКБ, так и в двухстороннем формате и отметили, что армяно-российское стратегическое и военно-техническое сотрудничество во многом может способствовать укреплению стабильности и безопасности в регионе.