ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ռուսաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալին
27 Ապրիլի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ապրիլի 27-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալ Յուրի Զուբակովին: Քննարկվել են հայ-ռուսական ռազմական համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առընչվող հարցեր:
Սեյրան Օհանյանը և Յուրի Զուբակովը գոհունակությամբ են արձանագրել, որ պաշտպանության ոլորտում Հայաստանը և Ռուսաստանը արդյունավետորեն համագործակցում են ինչպես ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում, այնպես էլ երկկողմ ձևաչափով` նշելով, որ հայ-ռուսական ռազմավարական և ռազմատեխնիկական համագործակցությունը կարող է մեծապես նպաստել տարածաշրջանի կայունության ու անվտանգության ամրապնդմանը:

ARM Defense Minister Received the Deputy-Secretary of the Russian National Security Council
27 April, 2011 00:00On April 27, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan received the deputy-secretary of the Russian Federation National Security Council Yuri Zubakov. They discussed issues concerning Armenian-Russian military cooperation and regional security.
Seyran Ohanyan and Yuri Zubakov noted with satisfaction that Armenia and Russia cooperate effectivley in the defense sphere as in the framework of
Collective Security Treaty Organization (CSTO) as well as in the bilateral format, stating that the Armenian-Russian strategic and military-technical cooperation could greatly contribute to the strengthening of the stability and security in the region.