21 Ապրիլի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը ընդունել է Ինթերնեյշնլ Թրասթ Ֆունդ կազմակերպության միջազգային համագործակցության գծով խորհրդական Իստոկ Հոչևարին, տարածաշրջանային ներկայացուցիչ Լուկա Բահինին և Հայաստանում Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության գրասենյակի ղեկավար Իլոնա Տեր-Մինասյանին:
Ինթերնեյշնլ Թրասթ Ֆունդ կազմակերպության ներկայացուցիչների Հայաստան այցի նպատակն է մարդասիրական ականազերծման ուղղությամբ զարգացնել համագործակցությունը ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ ականապատված տարածքների ականազերծման ռազմավարության և ականազերծման գործողությունների ազգային ընթացակարգերի մշակմանն առնչվող հարցեր: Պարոն Հոչևարը տեղեկացրել է, որ Ինթերնեյշնլ Թրասթ Ֆունդը պատրաստ է սերտ համագործակցություն սկսել և տեխնիկական ու մասնագիտական օժանդակություն տրամադրել նորաստեղծ «Մարդասիրական և փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ին:

21 April, 2011 00:00ARM first deputy minister of Defense Davit Tonoyan received the advisor to the Director for International Relations of the International Trust Fund Iztok Hočevar, regional representative Luca Bahini and the Head of Yerevan Office of International Organization for Migration (IOM) Ilona Ter-Minasyan.
The Objective of The International Trust Fund representatives’ visit to Armenia is to develop the cooperation with the ARM Defense Ministry in the sphere of Humanitarian Demining.
During the meeting they discussed the strategy of demining in the mined areas of Armenia and issues concerning the development of the national procedures of demining operations. Mr. Hočevar has informed that the International Trust Fund is ready to start a close cooperation and provide technical and professional assistance to the newly formed "Humanitarian and Expertise Centre", state-non commercial organization.