ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի պատասխանը News.am լրատվական կայքի հարցին
20 Ապրիլի, 2011 00:00Հարց – Վրաստանի տարածքով ռուսական ռազմական բեռների ու անձնակազմի տարանցման պայմանագիրը չերկարացնելու վերաբերյալ Վրաստանի խորհրդարանի որոշումը արդոք չի ազդի ՀՀ զինված ուժերի մարտունակության և ռազմական բեռների մատակարարումների վրա:
Պատասխան – Վրաստանի խորհրդարանի որոշումը մեկնաբանելուց զերծ եմ մնում: Ինչ վերաբերում է ռազմական բեռների մատակարարումների աշխարհագրությանը, կցանկանայի նշել, որ այդ որոշումը չի հանգեցնի Հայաստանի անվտանգության միջավայրի փոփոխության և որևէ կերպ չի կարող անդրադառնալ ՀՀ զինված ուժերի մարտունակությանը:

The Response of the Press Secretary of ARM Defense Ministry Davit Karapetyan to the News.am Website
20 April, 2011 00:00Question – Will the Georgian parliament’s decision not to extend the agreement for the Russian military cargo and personnel transit affect the combat readiness and military cargo supplies of the ARM armed forces?
Answer – I refrain from making comment on the Georgian parliament’s decision. As for the military cargo supply geography, I would like to note that this decision will not change Armenia’s security environment and can not, in any way, affect the combat readiness of the ARM armed forces.