ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ռուսաստանի ցամաքային զորքերի գլխավոր հրամանատարին
20 Ապրիլի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ապրիլի 20-ին ընդունել է Ռուսաստանի ցամաքային զորքերի գլխավոր հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Պոստնիկովին:
Ռուսաստանի Դաշնության ցամաքային զորքերի գլխավոր հրամանատարի գլխավորած պատվիրակության ապրիլի 18-ից 20-ը այցը Հայաստանի Հանրապետություն տեղի է ունեցել ՀՀ տարածքում տեղակայված 102 ռուսաստանյան ռազմակայանի զորամասերի և ստորաբաժանումների տեղակայման օպտիմալացման միջոցառումների իրականացման գործընթացի ստուգման և վերահսկման նպատակով: Աշխատանքային այցի շրջանակներում գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Պոստնիկովը հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի և ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էնրիկո Ապրիամովի հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել է փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ, պլանավորել են հետագա միջոցառումների ծրագրերը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ՌԴ ցամաքային զորքերի գլխավոր հրամանատարը ընդհանուր առմամբ գոհունակություն են հայտնել պլանավորված աշխատանքների կատարումից:

Министр обороны РА принял главнокомандующего сухопутными войсками России
20 Апреля, 2011 00:0020-го апреля министр обороны РА Сейран Оганян принял главнокомандующего сухопутными войсками России, генерал-полковника Александра Постникова.
Визит возглавляемой главнокомандующим сухопутными войсками Российской Федерации делегации в Армению с 18 по 20 апреля был осуществлен с целью проверки и контроля процесса реализации мероприятий по оптимизации дислокации воинских частей и подразделений 102-ой российской военной базы, дислоцированной на территории РА.
В рамках рабочего визита генерал-полковник Александр Постников имел встречи с 1-ым замминистра обороны РА Давитом Тонояном и 1-им заместителем начальника Главного Штаба Вооруженных Сил РА, генерал-лейтенантом Энрико Априамовым.
В ходе встречи с министром обороны РА был обсужден широкий спектр вопросов, представлящих взаимный интерес, составлены планы будущих мероприятий.
Министр обороны РА и главнокомандующий сухопутными войсками РФ в общем выразили удовлетворение по проделанной работе.