ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
13 Ապրիլի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ապրիլի 13-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիին:
Սեյրան Օհանյանը շնորհավորել է Թենգիզ Շարմանաշվիլիին դիվանագիտական նոր առաքելության կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ դեսպանի պաշտոնում նրա նշանակումը նոր խթան կհանդիսանա հայ-վրացական ռազմական համագործակցության զարգացման համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում հայ-վրացական համագործակցությանն առընչվող հարցեր:
Կարևորելով Վրաստանի հետ պաշտպանական ոլորտում համագործակցության զարգացումը` պաշտպանության նախարարը նշել է, որ այն կարող է նպաստել տարածաշրջանի կայունությանը և անվտանգության ամրապնդմանը:

ARM Defense Minister Received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Armenia
13 April, 2011 00:00On April 13, ARM defense minister received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Armenia Tengiz Sharmanashvili.
Seyran Ohanian has congratulated the Tengiz Sharmanashvili of his new diplomatic mission and expressed hope that his appointment to the position will boost the development of the Georgian-Armenian military cooperation.
During the meeting they discussed issues concerning the Armenian-Georgian military cooperation.
Emphasizing the importance of the cooperation development in the defense field with Georgia, the defense minister said that it can contribute to stability and security in the region.