ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
13 Ապրիլի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ապրիլի 13-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիին:
Սեյրան Օհանյանը շնորհավորել է Թենգիզ Շարմանաշվիլիին դիվանագիտական նոր առաքելության կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ դեսպանի պաշտոնում նրա նշանակումը նոր խթան կհանդիսանա հայ-վրացական ռազմական համագործակցության զարգացման համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում հայ-վրացական համագործակցությանն առընչվող հարցեր:
Կարևորելով Վրաստանի հետ պաշտպանական ոլորտում համագործակցության զարգացումը` պաշտպանության նախարարը նշել է, որ այն կարող է նպաստել տարածաշրջանի կայունությանը և անվտանգության ամրապնդմանը:

Министр обороны РА принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Грузии в Армении
13 Апреля, 2011 00:0013 апреля Министр обороны РА принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии в Армении Тенгиза Шарманашвили.
Сейран Оганян поздравил Тенгиза Шарманашвили в связи с новой дипломатической миссией и выразил надежду, что его назначение на должность будет способствовать развитию грузино-армянского военного сотрудничество. В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-грузинского военного сотрудничества.
Подчеркивая важность развития сотрудничества в военной сфере с Грузией, Сейран Оганяан отметил, что это сотрудничество может способствовать стабильности и безопасности в регионе.