13 Հունվարի, 2012 00:00Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և զինված ուժերի անունից հայտնում եմ խորին ցավակցություն և անկեղծ զորակցություն Գևորգ Անդրեյի Վարդանյանի մահվան կապակցությամբ:
Մեր ժողովուրդը կորցրեց իր ականավոր զավակներից մեկին, ում գործունեությունը դեռ երկար տարիներ կմնա որպես Հայրենիքը սիրելու և Հայրենիքին ծառայելու օրինակ:
Գևորգ Անդրեյին նշանակալի ներդրում ունի Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ռազմական հետախուզության ստեղծման գործում, և լեգենդար հետախույզի կերպարը ընդմիշտ կմնա մեր սրտերում:

13 Января, 2012 00:00От имени Министерства обороны и Вооруженных Сил Республики Армения выражаю глубокие соболезнования и искреннее сочувствие по случаю кончины Геворга Андреевича Вартаняна.
Наш народ потерял одного из самых выдающихся своих сыновей, деятельность которого еще долгие годы будет служить примером любви и служения своей Родине.
Геворг Андреевич внес значимый вклад в дело становления военной разведки Вооруженных Сил Республики Армения и образ легендарного разведчика навсегда останется в наших сердцах.