Պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել կենտրոնական ապարատի խորհրդակցություն
9 Հունվարի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում հունվարի 9-ին տեղի է ունեցել նախարարության կենտրոնական ապարատի խորհրդակցություն:
Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է ՀՀ Զինված ուժերի 2012թվականի գերակա խնդիրները և հիմնական անելիքները: Որպես 2012թվականի գերակա խնդիրներ նախարար Օհանյանը առանձնացրել է ռազմակրթության, ռազմական արդյունաբերության և Զինված ուժերում կարգապահության բարձրացման խնդիրները: Պաշտպանության նախարարը առանձնահատուկ շնորհակալություն է հայտնել պաշտպանության նախարարության և Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի ստորաբաժանումների այն աշխատակիցներին, որոնց պատշաճ ծառայության արդյունքում արձանագրվել են Զինված ուժերի 2011թվականի հաջողությունները: Պաշտպանության նախարարի հրամանով օրինակելի ծառայությամբ աչքի ընկած զինծառայողները և քաղաքացիական ծառայողները արժանացել են ՊՆ գերատեսչական մեդալների ու պատվոգրերի:
Սեյրան Օհանյանը բարձր է գնահատել նաև ՊՆ մշտական գործող մասնագիտական հանձնաժողովի աշխատանքները և հանձնաժողովի նախագահ, պաշտպանության նախարարի խորհրդական Վահրամ Բարսեղյանին պարգևատրել Մարշալ Բաղրամյան մեդալով:

Consultations of the Central Administration at the Defense Ministry
9 January, 2012 00:00On January 9, the Central Administration of the Defense Ministry held a consultation. ARM Defense Minister presented priority issues and objectives for the Armed Forces in 2012.
In particular Seyran Ohanyan classified issues related to military education, military industry and enforcement of discipline in the Armed Forces as priorities for 2012. The Defense Minister expressed his special gratitude to all servicemen whose diligent duty contributed to achievements gained in 2011. By the decree of the Defense Minister outstanding servicemen and civil servants were awarded commendations and departmental medals.
The Defense Minister also highly appreciated the work carried out by the permanent professional committee and awarded the medal of Marshal Baghramyan to the committee’s chairman and his adviser Vahram Barseghyan.