Պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել կենտրոնական ապարատի խորհրդակցություն
9 Հունվարի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում հունվարի 9-ին տեղի է ունեցել նախարարության կենտրոնական ապարատի խորհրդակցություն:
Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է ՀՀ Զինված ուժերի 2012թվականի գերակա խնդիրները և հիմնական անելիքները: Որպես 2012թվականի գերակա խնդիրներ նախարար Օհանյանը առանձնացրել է ռազմակրթության, ռազմական արդյունաբերության և Զինված ուժերում կարգապահության բարձրացման խնդիրները: Պաշտպանության նախարարը առանձնահատուկ շնորհակալություն է հայտնել պաշտպանության նախարարության և Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի ստորաբաժանումների այն աշխատակիցներին, որոնց պատշաճ ծառայության արդյունքում արձանագրվել են Զինված ուժերի 2011թվականի հաջողությունները: Պաշտպանության նախարարի հրամանով օրինակելի ծառայությամբ աչքի ընկած զինծառայողները և քաղաքացիական ծառայողները արժանացել են ՊՆ գերատեսչական մեդալների ու պատվոգրերի:
Սեյրան Օհանյանը բարձր է գնահատել նաև ՊՆ մշտական գործող մասնագիտական հանձնաժողովի աշխատանքները և հանձնաժողովի նախագահ, պաշտպանության նախարարի խորհրդական Վահրամ Բարսեղյանին պարգևատրել Մարշալ Բաղրամյան մեդալով:

В Министерстве обороны состоялось совещание Центрального аппарата
9 Января, 2012 00:00В Министерстве обороны РА 9-го января состоялось совещание Центрального аппарата Министерства.
Министр обороны РА Сейран Оганян представил приоритетные вопросы и основные задачи Вооруженных Сил РА на 2012 год. Сейран Оганян отметил задачи военного образования, военной промышленности и повышения дисциплины в Вооруженных Силах в качестве приоритетных задач на 2012 год. Министр обороны выразил особую благодарность тем работникам подразделений Министерства обороны и Главного штаба Вооруженных Сил, в результате надлежащей службы которых были зафиксированы успехи Вооруженных Сил в 2011 году. Приказом Министра обороны военнослужащие и гражданские служащие, проявившие себя образцовой службой, были удостоены ведомственных медалей и грамот.
Сейран Оганян также высоко оценил работы постоянной профессиональной комиссии МО и наградил руководителя комиссии, советника Министра обороны Ваграма Барсегяна медалью «Маршал Баграмян».