Սերժ Սարգսյանն ընդունեց Լոս Անջելեսի օկրուգի ոստիկանապետ Շերիֆ Լիրոյ Բակային
Ս.թ. դեկտեմբերի 11-ին ՀՀ նախագահին առընթեր ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանն ընդունեց Լոս Անջելեսի օկրուգի ոստիկանապետ, 30-րդ Շերիֆ Լիրոյ Բակային:Հանդիպմանը մասնակցում էին շերիֆի հատուկ օգնական Թևան Առուստամյանը և իրավական հարցերով շերիֆի օգնական Մայքլ Յամակին:
Սերժ Սարգսյանը և Շերիֆ Բական քննարկեցին հարցեր, որոնք կբարելավեն Լոս Անջելեսի ուստիկանության և Հայաստանի իրվապահ մարմինների միջև համագործակցությունը ընդդեմ քրեական աշխարհի:
Շերիֆ Բական ասաց, որ ինքը խորապես հավատում է փորձի փոխանցմանը: Ամբողջ իր կարիերայի ընթացքում նա իր առաջնորդական և ղեկավարման փորձը փոխանցել է հազարավոր փոխշերիֆների և ոստիկանության սպաների:
Շերիֆ Բական, որը ղեկավարում է Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը, որտեղ բնակվում է աշխարհի ամենամեծ հայ համայնքներից մեկը հանդիպելու է Հայաստանի ուժային կառույցների ղեկավարների հետ:

11 December, 2006 00:00
On Dec11th Mr. Serzh Sargsyan, Secretary, National Security Council under the President of the Republic of Armenia, the Minister of Defense received Los Angeles County Sheriff Leroy D. Baca.In the meeting also participated sheriffs special assistant Tevan Arustamyan and assistant with juridical issues Michael Jamakin.
Mr. Sargsyan and Mr. Baca discussed issues in advancing the cooperation between L.A. police and Armenian law machinery against criminal world.
Sheriff Baca strongly believes in the concept of mentoring. He has provided leadership, management and direction to thousands of deputy sheriffs and police officers throughout his career.
Los Angeles County Sheriff Leroy D. Baca intending to meet with the heads of Armenian force structures . Los Angeles is a city where one of the greatest Armenian Diaspora lives.