Միքայել Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում Վրաստանի դեսպան Ռևազ Գաչեչիլաձեին:
25 Մայիսի, 2007 00:00Ս.թ. մայիսի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում Վրաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռևազ Գաչեչիլաձեին:
Հանդիպման սկզբում դեսպանը շնորհավորեց Միքայել Հարությունյանին պաշտպանության նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ:
Միքայել Հարությունյանն իր հերթին դեսպանին շնորհավորեց Վրաստանի Հանրապետության անկախության տոնի առթիվ և կարևորեց պաշտպանության ու անվտանգության բնագավառում երկկողմ համագործակցությունը` հավաստիացնելով, որ Հայաստանի իշխանությունները նպատակ ունեն ավելի զարգացնելու հայ-վրացական բարեկամական հարաբերությունները:
Հանդիպման ընթացքում կարծիքներ փոխանակվեցին տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրների շուրջ` փաստելով երկու երկրների կողմից տարածաշրջանային կայունությանը միտված քաղաքականությունը:
Կողմերն անդրադարձան նաև հայ-վրացական հարաբերությունների ջերմ բարեկամական բնույթին, որը լայն հնարավորություններ է ընձեռում դրանք ընդլայնելու, ինչպես նաև ռազմական ոլորտում գործնական հիմքերի վրա դնելու համար:

Министр обороны Армении и посол Грузии обсудили отношения между двумя странами
25 Мая, 2007 00:00Министр обороны Армении Микаэл Арутюнян провел сегодня встречу с послом Грузии в РА Ревазом Гачечиладзе.
В начале встречи посол поздравил Микаэла Арутюняна с назначением на пост министра. В свою очередь, М.Арутюнян поздравил посла с праздником Независимости Грузии и отметил важность двустороннего сотрудничества в сфере обороны и безопасности. При этом министр заверил в намерении властей Армении еще более развивать армяно- грузинские дружественные отношения.
Стороны обменялись мнениями по вопросам региональной безопасности, констатировав, что политика обеих стран направлена на стабильность в регионе.
Собеседники коснулись также армяно-грузинских дружественных отношений, потенциала их расширения, а также отношений в военной сфере.