Հայաստանը կմասնակցի ՀԱՊԿ ուսումնա-մեթոդական հավաքին
16 Օգոստոսի, 2007 00:00Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետությունների զինված ուժերի օպերատիվ և մարտական պատրաստության համատեղ միջոցառումների պլանի համաձայն ս.թ. օգոստոսի 21-ից 23-ը ՀԱՊԿ միացյալ շտաբը և Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի Համազորային ակադեմիան կանցկացնեն ՀԱՊԿ անդամ երկրների զինված ուժերի կրակային խոցման պլանավորման մասնագետների ուսումնամեթոդական հավաք:
Հավաքի ընթացքում նախատեսվում է մշակել մարտական գործողությունների նախապատրաստման և վարման ժամանակ կոալիցիոն կազմով զորախմբերի ղեկավարման և փոխգործակցության կազմակերպման տեսական և գործնական նշանակության հարցեր: Այն կանցկացվի ՌԴ ԶՈՒ Համազորային ակադեմիայի «Վիստրել» ուսումնական կենտրոնում: Միջոցառմանը Հայաստանից կմասնակցի ՀՀ զինված ուժերի երկու սպա:

Армения примет участие в учебно-методическом сборе ОДКБ
16 Августа, 2007 00:00С 21 по 23 августа, согласно Плану совместных мероприятий оперативной и боевой подготовки вооруженных сил государств-членов ОДКБ Объединенный штаб совместно с Общевойсковой академией Вооруженных сил Российской Федерации, проведут учебно-методический сбор со специалистами планирования огневого поражения вооруженных сил государств-членов ОДКБ.
В ходе сбора, который пройдет на базе учебного центра Общевойсковой академии ВС РФ «Выстрел», планируется отработать теоретические и практические вопросы организации управления и взаимодействия при подготовке и ведении операций, группировками коалиционного состава.