Մ. Հարությունյանը ընդունեց ՀՀ-ում Բուլղարրայի Հանրապետության դեսպանին
Ս.թ. Հոկտեմբերի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանը ռազմաօդային հարցերով նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Պլամեն Պետկովին ներկայացնելու կապակցությամբ ընդունեց ՀՀ-ում Բուլղարայի Հանրապետության արտակարգ և լիզաոր դեսպան պրն. Ստեֆան Դիմիտրովին:Հանդիպման սկզբում նախարար Մ. Հարությունյանը շնորհավորեց նորանշանակ ռազմական կցորդին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթեց արդյունավետ աշխատանք ի նպաստ մեր երկրների միջև ռազմական hամագործակցության ամրապնդման:
Կողմերը փաստեցին , որ վերջին տարիներին հայ-բուլղարական ռազմական համագործակցությունը նկատելի զարգացում է ապրում, որը պարտավորեցնում է հարաբերություններ հաստատել ռազմական համագործակցության նոր ոլորտներում:
Նախարարը նշեց, որ ներկայումս իրականացվող պաշտպանական բարեփոխումների գործընթացում արդյունավետ կարող է լինել մեր բուլղար գործընկերների փորձը:
Հանդիպման վերջում նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Պլամեն Պետկովը խոստացավ պաշտոնավարման ընթացքում իր աշխատանքով ավելի խորացնել համագործակցության մակարդակը:

Министр обороны принял новоназначенного военного атташе болгарского посольства в Армении
17 октября чрезвычайный и полномочный посол Болгарии в Армении Стефан Димитров представил министру обороны Республики Армения Микаелу Арутюняну новоназначенного военного атташе болгарского посольства полковника Пламена Петкова.В ходе встречи Микаел Арутюнян отметил, что в процессе осуществляемых в настоящее время в Армении оборонных реформ опыт болгарских коллег может быть полезен для нас.
Стороны констатировали, что за последние годы в армяно-болгарском военном сотрудничестве зафиксирован существенный прогресс, что налагает на обе страны определенные обязательства по налаживанию связей в новых сферах.
Министр обороны Армении поздравил военного атташе с новым назначением, пожелав ему эффективной деятельности во благо укрепления двухстороннего военного сотрудничества.
В свою очередь полковник Петков пообещал своей деятельностью способствовать еще большему расширению армяно-болгарского сотрудничества.