Հայաստանի և Բելառուսի պաշտպանության նախարարները ստորագրեցին 2008թ. համագործակցության ծրագիրը
Ս.թ. հոկտեմբերի 18-ից 20-ը ՀՀ պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակության պաշտոնական այցի արդյունքում ստորագրվեց Հայաստանի Հանրապետության և Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունների միջև 2008թ. համագործակցության ծրագիրը:Այցի շրջանակներում պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել ԲՀ պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Լեոնիդ Մալցևի, ԲՀ ցամաքային զորքերի գլխավոր հրամանատար գեներալ-մայոր Նիկիտինի, ԲՀ պետական ռազմաարդյունաբերական կոմիտեի նախագահ Ազամատովի, ինչպես նաև Մինսկի և Սլուցկի Միտրոպոլիտ, Համայն Բելառուսի Պատրիարքության Տեղապահ, Գերսրբազան Ֆիլարեթի հետ:
ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը այցելեց նաև ենթասպաների և կրտսեր մասնագետների պատրաստման 72-րդ միացյալ գվարդիական ուսումնական կենտրոն: Այցի ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-բելառուսական ռազմական և ռազմաարդյունաբերական համագործակցության ներկա վիճակը և զարգացման հեռանկարները:

Министры обороны Армении и Беларуси подписали программу сотрудничества на 2008 год
Министр обороны Республики Армения Микаел Арутюнян и министр обороны Республики Беларус генерал-полковник Леонид Мальцев подписали программу сотрудничества между оборонными ведомствами двух стран на 2008 год.Документ был подписан в ходе состоявшегося 18-20 октября официального визита делегации МО РА в Беларусь.
В ходе визита армянская делегация встретилась с министром обороны Республики Беларусь, генерал-полковником Мальцевым, главнокомандующим Сухопутных войск генерал-майором Никитиным, председателем военно-промышленного комитета Республики Беларусь Азаматовым, а также Митрополитом Минским и Слуцким, Патриаршим экзархом Всея Беларуси Филаретом.
Делегация минобороны Армении посетила также 72-й объединенный гвардейский учебный центр по подготовке прапорщиков.
В ходе визита стороны обсудили нынешнее состояние и перспективы развития военного и военно-промышленного сотрудничества между Арменией и Беларусью.