Ստեղծվելու է ՀՀ ՊՆ առընթեր Հասարակական խորհուրդ
5 Նոյեմբերի, 2007 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում քննարկվում է «ՀՀ պաշտպանության նախարարությանն առընթեր հասարակական խորհուրդ ստեղծելու մասին» ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանի նախագիծը:
Նորաստեղծ հասարակական խորհուրդը նպատակ ունի ապահովել պաշտպանության նախարարության և ՀՀ քաղաքացիների փոխհամագործակցությունը, բանակաշինության, զինված ուժերում մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների պաշտպանության, ՀՀ ԶՈւ նկատմամբ քաղաքացիական վերահսկողության և քաղաքացիական հասարակության սկզբունքների զարգացման հարցերում հասարակական կազմակերպությունների, պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների շահերի փոխհամաձայնեցումը:
Հասարակական խորհուրդը խորհրդակցական մարմին է, որը ձևավորվելու է կամավորության սկզբունքով, հասարակական նախաձեռնությամբ ներկայացված հայտերի հիման վրա: Խորհրդի կազմում կընդգրկվեն գիտության, կրթության, արվեստի, սպորտի և այլ բնագավառների գործիչներ:

В структуре Минобороны Армении будет создан Общественный совет
5 Ноября, 2007 00:00В министерстве обороны Республики Армения обсуждается проект указа министра обороны «О создании Общественного Совета при министерстве обороны».
Согласно проекту, общественный совет призван обеспечить взаимодействие МО и граждан Армении в вопросе защиты основных свобод и прав человека в Вооруженных Силах, согласование интересов общественных организаций, государственных органов и органов местного самоуправления в вопросах развития принципов гражданского общества и контроля в отношении ВС.
Общественный Совет - консультационный орган, который будет формироваться по принципу волонтерства на основе заявок по общественной инициативе. В Совет будут вовлечены деятели науки, образования, искусства, спорта и других сфер.