Եռօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար, գեներալ-մայոր Մոսթաֆա Մոհամմադ Նաջարը
5 Նոյեմբերի, 2007 00:00Ս.թ. նոյեմբերի 6-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Երևան կժամանի Իրանի Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար, գեներալ-մայոր Մոսթաֆա Մոհամմադ Նաջարի գլխավորած պատվիրակությունը:
Ս.թ. նոյեմբերի 7-ին պատվիրակությունը պաշտոնական հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետ Ս.Սարգսյանի և ՀՀ պաշտպանության նախարար Մ.Հարությունյանի հետ:
Ժամը 11:30-ին պատվիրակությունը կայցելի Մատենադարան, իսկ 14:10-ին` Երևանի Կապույտ Մզկիթ:
Ս.թ. նոյեմբերի 8-ին, ժամը 9:20-ին գեներալ-մայոր Մոսթաֆա Մոհամմադ Նաջարի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի ՀՀ ՊՆ Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտ: Նույն օրը պատվիրակությունը պաշտոնական հանդիպում կունենա ՀՀ նախագահ Ռ.Քոչարյանի հետ:
Ժամը 11:50-ին Հայաստան-Իրան երկկողմ ռազմական համագործակցության վերաբերյալ փաստաթղթերի ստորագրում ՀՀ ԱԱԾ ընդունելությունների տանը, որից հետո տեղի կունենա մամլո ասուլիս Հայաստանի և Իրանի պաշտպանության նախարարների մասնակցությամբ:
Ժամը 13:00-ին պատվիրակությունը կայցելի Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին:
Նույն օրը Իրանի Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար, գեներալ-մայոր Մոհամմադ Նաջարի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Իրան:

Министр обороны Ирана с трехдневным визитом прибудет в Армению
5 Ноября, 2007 00:006 ноября Министр обороны и содействия Вооруженным силам Ирана, генерал-майор Мостафа Мохаммад Наджар прибудет в Армению с трехдневным визитом.
В аэропорту «Звартноц» иранскую делегацию встретят министр обороны Республики Армении Микаел Арутюнян, заместитель министра обороны, генерал-лейтенант Гурген Мелконян, первый заместитель начальника Главного штаба ВС, генерал-лейтенант Энрико Априамов и другие представители ВС Армении.
В рамках официального визита делегация Ирана проведет официальные встречи с президентом Армении Робертом Кочаряном, премьер-министром Сержем Саркисяном, министром обороны Микаелом Арутюняном.
7 ноября иранская делегация посетит ереванский институт древних рукописей «Матенадаран», Голубую мечеть в Ереване и Армавирскую учебную бригаду министерства обороны Армении.
8 ноября члены делегации побывают также в Военном институте имени Вазгена Саркисяна и Первопрестольном Святом Эчмиадзине.