Մ.Հարությունյանն ընդունեց Մեթյու Բրայզային
Ս.թ. հունվարի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանն ընդունեց տարածաշրջանային այցով Հայաստանում գտնվող ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալի օգնական, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Մեթյու Բրայզայի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման սկզբում կողմերն անդրադարձան Մադրիդում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ չհամաձայնեցված հարցերի շուրջ ներկայացրած առաջարկությունների փաստաթղթին:
Մեթյու Բրայզան նշեց, որ 2008 թվականը վճռական տարի պիտի հանդիսանա բոլորիս համար։ Այսինքն՝ երկու կողմերի բարի կամքի արտահայտության դեպքում հնարավոր է վերջնական համաձայնության գալ եւ լուծել խնդիրը։
Կողմերն անդրադարձան հայ-ամերիկյան ռազմական համագործակցության ներկա վիճակին, և համոզմունք հայտնեցին, որ հայ-ամերիկյան հարաբերությունները ընթացիկ տարում էլ ավելի կզարգանան ու կխորանան:
Խոսելով խաղաղարար առաքելություն իրականացնող հայկական խաղաղապահների մասին` Մեթյու Բրայզան բարձր գնահատեց Հայաստանի մասնակցությունը միջազգային խաղաղարար առաքելություններին և մատնանշեց հայ խաղաղապահների կողմից ցուցաբերած բարձր պատրաստվածությունն ու պատասխանատվությունը:
Կողմերը քննարկեցին նաև մեր երկրի զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալ մի շարք հարցեր:

Министр обороны принял помощника заместителя госсекретаря США, сопредседателя Минской группы ОБСЕ
17 Января, 2008 00:0017 января министр обороны Республики Армения Микаел Арутюнян принял помощника заместителя госсекретаря США, американского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Мэтью Брайза.
В ходе встречи стороны обсудили нынешнее состояние армяно-американского военного сотрудничества, выразив уверенность, что в 2008 году двусторонние отношения будут еще более углубляться и развиваться.
Мэтью Брайза высоко оценил участие Армении в международных миротворческих миссиях, указав на высокую подготовку и ответственность армянских миротворцев.
Собеседники коснулись также предложений по несогласованным вопросам карабахского урегулирования, внесенных в конце ноября в Мадриде сопредседателями Минской группы ОБСЕ.
Американский сопредседатель отметил, что 2008 год должен стать решающим для всех и "при доброй воли сторон возможно прийти к окончательному согласию и решить проблему".