Մ.Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանում Բուլղարիայի նորանշանակ դեսպանին
Ս.թ հունվարի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Բուլղարիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան, պարոն Դմիտրի Ստայկովին և ռազմական կցորդ, գնդապետ Պլեմեն Պետկովին:Հանդիպման սկզբում Մ.Հարությունյանը շնորհավորեց դեսպանին` հույս հայտնելով, որ երկուստեք համագործակցությունն էլ ավելի կընդլայնվի վերջինիս պաշտոնավարման ընթացքում և հաջողություն մաղթեց նրան` Հայաստանում դիվանագիտական առաքելություն իրականացնելու գործում:
Անդրադառնալով երկկողմ հարաբերությունների համատեքստում ռազմական համագործակցության ներկա վիճակին, կողմերը փաստեցին այդ համագործակցության խորացման անհրաժեշտությունը, ինչն ամրագրված է նաև 2008թ.-ի երկկողմ համագործակցության պլանում:
Հանդիպման ավարտին կողմերը մտքեր փոխանակեցին մեր երկրի զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալ, ինչպես նաև քննարկեցին տարածաշրջանային անվտանգությանն ու կայունությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Министр обороны принял новоназначенного посла Болгарии в Армении
30 января министр обороны Республики Армения Микаел Арутюнян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Болгарии в Армении Тодора Маринова Стайкова и военного атташе, полковника Племена Петкова.
В ходе встречи Микаел Арутюнян поздравил посла с назначением и пожелал успехов в осуществлении его дипломатической миссии, выразив надежду, что в период его пребывания на этом посту сотрудничество между двумя странами еще более расширится. Говоря о нынешнем уровне военного сотрудничества в контексте двусторонних отношений, стороны отметили необходимость его углубления, что закреплено также Планом двустороннего сотрудничества на 2008 год. Собеседники также высказались за мирное урегулирование карабахского конфликта. Стороны обменялись мнениями вокруг вопросов, связанных с оборонными реформами в Армении и обеспечением региональной безопасности и стабильности.